„Mes turime savo poziciją ir ją paaiškinsime. „Superlyga“ yra būtinybė. Visgi mūsų klubo valdybos nariai tars galutinį žodį.
Mums yra svarbu, jog didieji futbolo klubai, kurie sugeneruoja daugybę pajamų, turėtų galimybę išsakyti savo nuomonę apie vykstantį procesą. Mes manome, jog svarbu, kad patrauklus turnyras vyktų pagrįstas sportiniais principais.
Mes esame vietinių lygų gynėjai, tačiau esame atviri dialogui su UEFA. Visi nori padėti futbolui tobulėti ir turi reikiamų išteklių, jog pastarasis taptų nuostabiu reginiu. Jei didieji futbolo klubai neturės pakankamai pinigų, futbolas bus sugadintas.
Pastaruoju metu buvo jaučiamas didelis spaudimas, dėl kurio kai kurie klubai nusprendė pasitraukti arba pakeitė savo nuomonę. Visgi pasiūlymas vis dar egzistuoja, tačiau tam yra reikalingi didesni ištekliai“, – kalbėjo katalonų prezidentas.
Priminsime, kad projekto esmė buvo sukurti lygą, kurioje dalyvautų 20 geriausių Europos klubų, kaip „AC Milan“, „Arsenal“, „Atletico“, „Chelsea“, „Barcelona“, „Inter“, „Juventus“, „Liverpool“, „Manchester City“, „Manchester United“, „Real“ ir „Tottenham“.
UEFA po tokio žingsnio pakilo į karą – pranešė, kad „Superlygos“ klubų žaidėjams bus draudžiama žaisti pasaulio ir Europos čempionatuose, o patys klubai gali būti išmesti iš nacionalinių čempionatų.
Tokį komandų žingsnį pasmerkė ir ištikimiausi sirgaliai, apkaltinę vadovus gobšumu ir futbolo griovimu, naikinant sportinį principą.
„Manchester City“ strategas Pepas Guardiola sakė, kad siūloma „Superlyga“ yra „ne sportas“.
„Tai nėra sportas, kai tu neturi jokio ryšio tarp pastangų ir sėkmės. Tai ne sportas, jeigu nesvarbu, kad tu pralaimėsi. Daug kartų sakiau, noriu geriausių įmanomų varžybų. Neteisinga, jeigu komandos kovoje dėl pirmų vietų ir negali būti kvalifikuotos“, – sakė P.Guardiola.
Lyga galiausiai ėmė byrėti labai greitai, kai pirmieji apie pasitraukimą paskelbė anglų klubai.