Savaitgalį Baltijos regbio „Top“ lygoje startavo atkrintamosios varžybos. Pirmosiose pusfinalio rungtynėse labai didelį žingsnį finalo link žengė „Baltrex-Šiauliai“, o Šiaulių „Vairo-Kalvio-Jupojos“ bei Kauno „Ąžuolo“ akistatoje pranašumo nepavyko įgyti nei vienai komandai.

Itin intriguojančiame pusfinalyje čempiono titulą ginantis „Vairas-Kalvis-Jupoja“ namuose sužaidė lygiosiomis 10:10 (0:7) su Kauno „Ąžuolu“.

Pirmuosius taškus sužaidus kiek daugiau nei 10 min. pelnė svečiai, kuomet po apmaudžių šiauliečių klaidų žeminimą pelnė „Ąžuolo“ legionierius Dillanas Kromhoutas, o realizacijos smūgį pridėjo Eimantas Bagarauskas.

Vėliau vyko kieta ir lygiavertė kova, bet rezultatas ilgą laiką nepakito. Antrojo kėlinio pradžioje E. Bagarauskas baudos smūgiu padidino „Ąžuolo“ pranašumą iki 10 taškų. Visgi jau netrukus rezultatyvia ataka atsakė „Vairo-Kalvio-Jupojos“ žaidėjas Deividas Peskovas, o dar neįpusėjus antrajame kėliniui rezultatą išlygino Kęstutis Riškus. Visgi netikslūs realizacijos smūgiai neleido šiauliečiams išsiveržti į priekį ir mačas baigėsi lygiosiomis.

„Mačą pradėjome gana gerai, bet po to praradome iniciatyvą ir anksti prasileidome taškus. Pirmasis kėlinys buvo labiau nervingas nei visos rungtynės sudėjus. Antrajame kėlinyje jau turėjome iniciatyvą, bet reikia pripažinti, kad per daug klystame. Neišnaudojome daug progų, sunkiai tvarkėmės su kamuoliais iš oro. Rezultatu nesidžiaugiame, nes norėjome namuose įgyti pranašumą“, - teigė „Vairo-Kalvio-Jupojos“ treneris Gediminas Marcišauskas.

„Norėjome žaisti daugiau regbio, daugiau aštrumo, bet oro sąlygos to padaryti neleido. Nepaisant to, džiaugiuosi vyrais dėl išvykoje pasiektų lygiųjų. Tikiuosi, kad po savaitės galėsime žaisti solidžiau. Lygiosios niekada nedaro manęs laimingu, bet tai yra tik pirma pusė. Jau žvelgiame į rungtynes Kaune ir sieksime tikros pergalės“, - teigė „Ąžuolą“ treniruojantis specialistas iš PAR Deonas Kayseris.

Kitose pusfinalio rungtynėse „Baltrex-Šiauliai“ 46:5 (17:5) pranoko „Šiaulių-Exto“ komandą ir jau viena koja žengė į finalą.

Galingai šiame sezone žaidžiantys „Baltrex-Šiauliai“ dominavo viso mačo metu. Nors pirmajame kėlinyje „Šiauliai-Exto“ dar gana sėkmingai gynėsi, o po Deivido Jokubausko žeminimo dar ir skirtumas nebuvo didelis, bet antroje susitikimo pusėje „Baltrex-Šiauliai“ rengė vieną ataką po kitos ir šventė užtikrintą pergalę.

„Tikėjomės geros kovos ir ji tokia buvo, tik to neatspindi rezultatas. Abi komandos darė daug klaidų, todėl atsakomosiose rungtynėse mes stengsimės jų padaryti mažiau. Apie finalą nesinori per anksti kalbėti, dar nebaigėme darbų čia“, - teigė žaidžiantysis „Baltrex-Šiaulių“ treneris Žygimantas Radžius.

„Tampame labai nuspėjama komanda. Ne pirmą kartą, žaisdami su stipriu varžovu, atiduodame antrą kėlinį. Tiesiog antroje pusėje pritrūksta keitimų, jėgų. „Baltrex-Šiauliai“ parodė, kad šiame sezone yra dominuojanti komanda ir tą demonstravo agresyviu žaidimu. O mums viskas dar priešakyje, tai pirmi metai, kai mes subūrėme tokią komandą ir tapome įdomūs“, - kalbėjo žaidžiantysis „Šiaulių-Exto“ treneris Tomas Zibolis.

Atsakomosios pusfinalio rungtynės bus žaidžiamos ateinantį šeštadienį. 16 val. „Ąžuolas“ priims „Vairą-Kalvį-Jupoją“, o 14 val. įvyks „Baltrex-Šiaulių“ ir „Šiaulių-Exto“ akistata.

Taip pat savaitgalį buvo sužaistos pirmosios rungtynės grupėje dėl 5-7 vietų. Latvijos derbyje „Baltic XL-Livonia“ savo aikštėje 56:3 (35:3) sutriuškino „Miesnieki-Kekava“ ekipą.

Sekmadienį 14 val. Vilniaus „Geležinis vilkas“ namuose žais su „Baltic XL-Livonia“.