Trečiadienio vakarą buvo žaidžiami dar du UEFA Čempionų lygos aštuntfinalio etapo mačai. Viename jų, vykusiame Anglijos sostinėje Londone, susigrūmė vietos „Arsenal“ ir svečių „Barcelona“ klubai. Pergalę rezultatu 2:1 šventė aikštės šeimininkai.

J. Guardiola piktinosi teisėjų darbu

„Barcelona" klubo strategas Josepas Guardiola, po pralaimėtų UEFA Čempionų lygos pirmųjų aštuntfinalio rungtynių teigė, kad niekas šioje poroje dar nėra aišku. „Tai buvo fantastiškos rungtynės. „Arsenal“ yra puiki komanda, tačiau mes dar turime antras rungtynes ir niekas dar nėra aišku“, – po rungtynių kalbėjo Ispanijos čempionų treneris.

Strategas pridūrė, kad kataloniečiai kontroliavo visą rungtynių eigą: „Abi komandos turėjo daug šansų įmušti. Mes jų sukūrėme tikrai daugiau negu pernai, kuomet čia žaidėme pirmąsias ketvirtfinalio rungtynes, bet mums nesisekė.“

„Šis mačas taip pat neapsėjo be teisėjų įsikišimų. Teisėjavimas turėjo įtakos mūsų pralaimėjimui. Vis tik žaidžiama 90, o ne 180 minučių, todėl kitose rungtynėse mes atakuosime ir turėsime siekti teigiamo rezultato", – baigė J. Guardiola.

A. Wengeras: tikėjimas mums padėjo laimėti

Londono „Arsenal„ komandos treneris Arsene'as Wengeras džiaugėsi pergale prieš „Barcelona“ ir teigė, jog žaidėjai bei jis tiki, kad atsakomosiose rungtynėse jie taip pat gali įveikti katalonus.

„Tai yra viena iš ypatingų mūsų pergalių, nes ji yra pasiekta prieš ne bet kokią komandą. Tai buvo daug žadančios rungtynės, kurios vyko tarp dviejų stiprių ekipų", - kalbėjo A. Wengeras.

„Aš džiaugiuosi dėl to, kad futbolininkai parodė savo charakterį ir sugebėjo laimėti prieš „Barcelona„. Mes nepasidavėme ir žaidėme iki galo kas leido mums laimėti šį mačą. „Barcelona“ žaidėjai nėra itin stiprūs fiziškai. Antrojoje mačo pusėje matėsi, kad kai kuri iš futbolininkų jau yra pavargę ir mes bandėme tuo pasinaudoti. Mėginome išnaudoti visas spragas", – kalbėjo jis.

„Mes įmušėme du ypatingus įvarčius. Vieną po puikaus Robino van Persie puikiai sužaisto epizodo, o kitą po komandinio darbo. Dėl to esu labi patenkintas. Komanda darys viską, kad patektų į ketvirtfinalį. Žinome, kad užduotis yra labai sunki, nes teks žaisti svečiuose, tačiau mes galime pasiruošti toms varžyboms ir vykti į Barseloną su geru nusiteikimu“, – tikino strategas.

„Atsakomosiose rungtynėse mes žaisime su tikėjimu, kad galime vėl nugalėti „Barcelona“. Tikėjimas tikrai padeda ir tai matome jau po pirmųjų rungtynių“, - užbaigė A. Wengeras.

Rungtynių eiga

Rungtynės, kaip ir buvo tikėtasi, prasidėjo aktyviai, tačiau šiek tiek laiko skyrė ir žvalgybai bei aklai priešininkų vartų nepuolė. Per pirmąsias dešimt minučių aikštės šeimininkai turėjo keletą progų pasižymėti, tačiau kamuolys į vartus neįkrito dėka gero katalonų vartininko Victoro Valdeso žaidimo.

Pirmojoje iš šių progų pasižymėti galėjo Samiras Nasri, kurio, iš pirmos pažiūros, nekaltas perdavimas į baudos aikštelę, svečių laimei, įskriejo tiesiai vartininkui į rankas. Dar vieną progą turėjo „Gunners“ puolėjas Robinas Van Persie, kuris gavęs gražų aukštą, bet nestiprų perdavimą iš komandos draugo, įsiveržė į šalia priešininkų vartų ir smūgiavo tiesiai į Valdesą.

Sužaidus maždaug trečdalį pirmojo kėlinio ispanų klubo puolimo lyderis Lionelis Messi išbėgo vienas prieš vartininką, tačiau per vartininką perkeltas kamuolys praskriejo visiškai šalia virpsto.

26-ąją minutę, po Messi perdavimo, Davidas Villa išbėgo vienas prieš vartininką ir smūgiu pažeme jį nuginkllavo bei išvedė savo komandą į priekį. Įmušę įvartį katalonai pamažu pradėjo diktuoti savo žaidimą ir tradiciškai atlikdami galybę perdavimų vienas kitam bandė kurti atakas.

37-ąją minutę „Barcelona“ žaidėjo smūgį atrėmė vartininkas, o pirmasis prie kamuolio prišokęs Messi galva pasiuntė jį į vartų tinklą, tačiau įvartis neįskaitytas, mat argentinietis buvo nuošalėje. Nepaisant abiejų komandų futbolininkų pastangų, daugiau įvarčių pirmajame kėlinyje pelnyta nebuvo ir žaidėjai, prasidėjus pertraukai, patraukė į rūbines.

Po pertraukos grįžę „kanonieriai“ antrąjį kėlinį pradėjo surengdami keletą atakų, tačiau geriausia, ką jiems pavyko pasiekti – Jacko Wilshere'o smūgis tiesiai į Valdesą.

Abi komandos keitėsi atakomis, tačiau jų realizuoti nesisekė. „Gunners“ ekipa rengė žymiai daugiau atakų nei 61-ąją minutę, greitos „Arsenal“ atakos metu, šeimininkų saugas Nasri pavojingai bandė perduoti kamuolį šalia vartų esančiam Van Persie, bet gynėjams šiaip ne taip pavyko jį išmušti už galinės linijos.

Dar po trijų minučių laimę pabandė tas pats Van Persie, kurio smūgį iš baudos aikštelės prieigų neutralizavo vartininkas. 67-ąją minutę Messi įsiveržė į priešininkų baudos aikštelė, tačiau bandydamas nuginkluoti vartų sargą pataikė į tinklą iš kitos pusės.

78-ąją minutę Van Persie prasiveržė kraštu ir stipriu smūgiu iš stataus kampo „pramušė“ Ispanijos čempionų vartininką bei išlygino rezultatą.

Po penkių minučių „Gunners“ surengė greitą kontrataką. Jos metu Nasri įsiveržė į priešininkų baudos aikštelę ir atliko perdavimą Andrėjui Aršavinui, kuris vienu lietimu pasiuntė kamuolį į apatinį vartų kampą.

Daugiau įvarčių šiose rungtynėse pelnyta nebuvo ir katalonams, nesugebėjusiems išsaugoti turėto pranašumo, teko pripažinti aikštės šeimininkų pergalę.

Kitose rungtynėse, vykusiose Italijos sostinėje Romoje, vietos „Roma„ susitiko su Ukrainos čempionų Donetsko „Shakhtar“ klubu. Rezultatyviose rungtynėse pergalę šventė svečiai, kurie reikiamą pergalei pranašumą susikrovė jau per pirmąjį kėlinį.

Rezultatai:

„Arsenal„ 2 - 1 „Barcelona“

26' [0 - 1] David Villa, 78' [1 - 1] Robin Van Persie, 83' [2 - 1] Andrey Arshavin

„Roma„ 2 - 3 „Shakhtar Donetsk“

28' [1 - 0] Simone Perrotta, 29' [1 - 1] Jadson, 36' [1 - 2] Douglas Costa, 42' [1 - 3] Luiz Adriano, 61' [2 - 3] Jeremy Menez