Dar visai neseniai žalgiriečių likimas buvo ne tik neaiškus, bet ir ne vien jų rankose. Tačiau palankiai susiklosčius varžovų dvikovoms „Žalgiris“ gavo paskutinį šansą įrodyti, jog yra verti būti tarp 8 stipriausių Eurolygos komandų. Šį šansą K. Maksvyčio auklėtiniai išnaudojo, kai kovo 14 dieną su milžinišku būriu sirgalių Miunchene įveikė vietos „Bayern“.
Ši pergalė ne tik sirgaliams, bet ir komandos trenerių štabui bei žaidėjams buvo tikra šventė, tačiau jau šią savaitę reikės ypatingos rimties ir sunkaus darbo kovose su Š. Jasikevičiaus treniruojama „Barcelona“.
„Laukia įdomi ketvirtfinalio serija, visi treniruojamės ir žaidžiame krepšinį dėl tokių rungtynių, dėl tokių emocijų. Varžovas ne iš lengviausių, todėl ruošiamės, reaguojame į pastarąsias tarpusavio ir Ispanijos čempionato rungtynes. „Barcelona“ šiuo metu pergalių kelyje, nemažai laimėję tiek Europoje, tiek Ispanijoje. Nežinome situacijos dėl jų traumuotų žaidėjų. Laukia įdomios rungtynės, tačiau mes toms rungtynėms esame pasiruošę“, – teigė K. Maksvytis.
Prieš susitikimą su buvusiu „Žalgirio“ strategu ir jo kariauna K. Maksvytis atsakė į klausimus apie varžovus, žaidėjų būklę ir nusiteikimą.
Nėra sunku susidaryti vaizdą iš pastarųjų „Barcelona“ rungtynių Ispanijos čempionate, kuriose jie pataupė pagrindinius žaidėjus?
Jie, kaip ir mes, turbūt taupė lyderius, tačiau kažkas tikriausiai turėjo ir sveikatos problemų. Nesvarbu, kad pastarosiose rungtynėse nežaidė N. Kaliničius, C. Higginsas ir A. Abrinesas, tačiau mes tikimės, kad juos pagydė ir jie greičiausiai bus. Pats J. Vesely jau geriausios formos žaidė prieš „Gran Canaria“, kontroliavo rungtynes nuo pradžios iki galo. Karštas varžovas geroje formoje.
Keičiasi nusiteikimas ir aura komandos rūbinėje?
Keičiasi. Iš vienos pusės mums lengviau, nusikratėme spaudimo, nes visiems yra lengviau, kai nesi laikomas favoritu. Nėra to, kad privalai laimėti, kas buvo, kai kovojome dėl patekimo į atkrintamąsias varžybas. Iš kitos pusės laukia stipri komanda su stipriu treneriu, kuris bus paruošęs gerą planą prieš mus. Ta rutina šiek tiek pasikeitė, atsikratėme psichologinio spaudimo, iš kitos pusės kadangi čia esame, tai norisi rimtai sudalyvauti.
„Barca“ pastaruosius metus buvo per žingsnį nuo pralaimėtų seriją ketvirtfinaliuose. Kiek šioje serijoje gali būti svarbi psichologija?
Per žingsnį yra per žingsnį, vis tiek, jie savo tikslus pasiekė. Viskas svarbu. Šįkart psichologija vaidina didesnį vaidmenį nei reguliaraus sezono rungtynėse, nes reikia laimėti rungtynes čia ir dabar, nesvarbu kaip, tiesiog turi laimėti tašką. Tokia serija stipresnei komandai yra palankesnė, nes iš penkių rungtynių, jeigu prireiks, yra lengviau išsiaiškinti nugalėtoją. Tačiau mes neturime ką prarasti. Treniruojamės visi ir laukiame kovos.
Visi žaidėjai bus pasiruošę pirmosioms rungtynėms?
Pažiūrėsime.
Ilgesnėje serijoje pasimato ir mažesni komandų skirtumai, kaip reikia ruoštis kovai, kurioje tarsi esate Dovydas prieš Galijotą?
Viskas paprastume, reikia pasiruošti maksimaliai, smogti ir laimėti pirmąsias rungtynes. Jeigu laimėsime pirmas rungtynes, eisime į antras. Žiūrint į visą sezoną turime gana gerą rungtynių procentą, esame jauni ir fiziški. Tikiuosi, kad šitas faktorius suveiks ir šioje serijoje. Tačiau mes tik nusimetame naštą, kadangi šioje kovoje esame Dovydas.
Ar teko kalbėti su Šarūnu Jasikevičiumi apie šią seriją?
Ne, neteko.
Kiek svarbu grįžti iš Ispanijos bent su viena pergale?
Svarbu grįžti bent su viena, bet žinome, kaip mes žaidžiame savo arenoje. Todėl galima grįžti ir be pergalių, bet laimėti abi rungtynes ir toliau pratęsti kovą. Žiūrime į pirmas rungtynes. Bandysime panaudoti savo energiją, fiziškumą, bandysime parodyti savo tikrąjį veidą. Didesnę emocinę patirtį turi „Barcelona“, kuri laimėdavo per plauką, bet du sezonus žaidė tas serijas ir pateko į kitą etapą, tačiau mes bandysime pasinaudoti savo ginklais.
„Palau Blaugrana“ arenoje reguliariajame sezone gavote skaudų niuksą. Ko galima pasimokyti iš tų rungtynių?
Manau, kad tuomet buvome per daug nuspėjami. Bandėme vieną gynybos sistemą, bet varžovas greitai prisitaikė ir tai išnaudojo. Bandėme gelbėtis, keitėme sistemą, tačiau varžovas pamatė ir vėl išnaudojo. Tai gera pamoka ir kažkokias išvadas iš to tikrai pasidarėme.
Kiek įmanoma, kad žemas penketas gali veikti prieš „Barcelona“?
Tai šiek tiek juos išmuša iš komforto zonos, galbūt tokiu atveju jie negali taikyti tradicinės gynybos prieš metančius aukštaūgius. Iš mūsų pusės taip pat, norisi padaryti susikeitimą, norisi ūgio, fiziškumo, bet iš kitos pusės nesinori keisti sėkmingo mažo penketo. Pažiūrėsime, priimsime rungtynių planą ir bandysime tai išnaudoti.
Neklausėte Rolando Šmito patarimo, kaip reikėtų žaisti prieš Šarą?
Klausėme, kaip tam tikrose situacijose jų treneris pasielgtų, ko prašo.
Galėtumėte patiksinti Tylerio Cavanaugh ir Isaiah Tayloro situacijas?
Pažiūrėsime ateinančiose rungtynėse. Gal žais abudu, gal vienas, gal nei vienas nežais. „Barcelona“ skaito lietuvišką spaudą, šį kartą nenorime atversti visų kortų. Tikriausiai pranešime likus valandai iki rungtynių.
Kasparas Jakučionis debiutavo „Barcelona“ gretose, kokį įspūdį paliko šis jaunuolis?
Vasarą kelis kartus mačiau vadinamą čempionų komandą, kuri žaidė ir laimėjo Europos jaunučių čempionatą, tuomet įspūdį susidariau. Gana gera karta, daug stiprių gynėjų, kažkokių aukštaūgių išsiskiriančių gal mažiau buvo, bet daug gynėjų, kurie kontroliavo rungtynes tikrai yra. K. Jakučionis turi gerą perspektyvą, yra gerose rankose, jei gauna prizus, reiškia eina geru keliu. Mano karjeroje tokių žaidėjų yra buvę nemažai, tad svarbiausia, kad jis nesustotų.
T.J. Parkeris teigė, kad „Žalgiriui“ ar Belgrado „Partizan“, žaidžiant silpnesniuose nacionaliniuose čempionatuose, yra lengviau pasiekti rezultatus Eurolygoje. Kaip reaguojate į tokią mintį?
Reikia vertinti realiai – dalis teisybės yra. Turime kelias LKL rungtynes, kuriose galime iškovoti pergalę be vieno ar kelių stipriausių savo žaidėjų. Naujame Eurolygos formate, manau, mums dėl to yra šiek tiek parankiau. Negalima pykti už tokius žodžius, nes juose yra dalis tiesos.
Ar tai, kad Šarūnas Jasikevičius vadovauja priešininkams atima kitus klubus stebinusių „X faktorių“ kaip Karolis Lukošiūnas ar Dovydas Giedraitis faktorių?
Be abejo. Iš vienos pusės, pagal žaidimo stilių, atrodo, kad galime žaisti prieš „Barcelona“, iš kitos pusės, nelabai džiaugiamės. Žinome, kad treneriai paruoš gerą planą, nes gana gerai žino mūsų žaidėjus. Mūsų keliai yra ne kartą susikirtę. Būtų buvę lengviau žaisti prieš kitą komandą ar turėti didesnį netikėtumo faktorių. Šį kartą bus daug žaidimo atviromis kortomis.
Šarūnui Jasikevičiui teko sunki užduotis kautis prieš mylimą gimtojo miesto klubą. Ar jūsų karjeroje yra buvę, kai širdis kažkiek palaiko ir komandą, prieš kurią žaidžiate?
Turbūt ne. Šį kartą taip nėra, sergu už savo komandą. Kai esi kitoje barikadų pusėje, tikrai sergi už savo komandą. Jei mano buvusios komandos, „Neptūnas“ ar „Lietkabelis“, žaidžia prieš kitą komandą, be abejo, kažkiek gal palaikau jas, bet prieš savo komandą – kare kaip kare.
Ne kartą minėjote, kokie jums svarbūs yra gerbėjai. Kaip priimate faktą, kad katalonai jūsų gerbėjų nenori įsileisti, o saviškiams jau pardavinėja bilietus į finalo ketvertą. Galima tai kažkiek priimti asmeniškai?
Galima tai priimti kaip įvertinimą. Mūsų gerbėjų prisibijo, kad jie užpildys Barselonos areną ir ją uždominuos, nemažai jų buvo sezono rungtynėse, atkrintamosiose tas skaičius galėjo dar labiau išaugti. Jie užbėga įvykiams už akių ir nori turėti aikštelės pranašumą, iš jų pusės dėl to yra toks žingsnis. O dėl finalo ketverto bilietų – neperšokęs griovio, nesakyk „op“.