Teniso legenda britas Andy Murray‘us Paryžiaus olimpinių žaidynių dvejetų turnyro ketvirtfinalyje su partneriu Danieliu Evansu per 1 val. 17 min. 2:6, 4:6 pralaimėjo amerikiečiams Tommy Paului ir Danieliui Evansui bei taip užbaigė savo įspūdingą tenisininko karjerą.

A.Murray‘us apie savo sprendimą baigti karjerą po Paryžiaus olimpinių žaidynių pranešė dar anksčiau. Kadangi jis dar nebuvo pilnai atsistatęs po traumos, todėl atsisakė žaisti vienetų mačus ir rungtyniavo tik dvejetuose.

Po šio mačo A.Murray‘us sulaukė gausių aplodismentų, o sirgaliai skandavo „Andy, Andy“. A.Murray‘us atsakė sirgaliams plojimais ir paskutinį kartą su ašaromis akyse jiems pamojavo.

A.Murray‘ui olimpiada yra vienas sėkmingiausių didžiųjų turnyrų. Britas 2012 m. ir 2016 m. tapo olimpiniu vienetų čempionu, o 2012 m. dar laimėjo mišrių dvejetų sidabrą.

Tuo tarpu pirmo olimpinio aukso per karjerą siekiantis serbas Novakas Džokovičius (ATP-2) ketvirtadienį Paryžiaus žaidynių ketvirtfinalyje po permainingos 2 valandų kovos 6:3, 7:6 (7:3) nugalėjo graiką Stefaną Tsitsipą (ATP-11). Tai buvo 10-a serbo pergalė prieš graiką iš tiek pat galimų.

N.Džokovičius pirmąjį setą laimėjo užtikrintai – serbas dar ketvirtajame geime laimėjo varžovo padavimų seriją ir nesuteikė graikui „break pointų“. Antrajame sete vaizdas pasikeitė. Serbas pralaimėjo savo padavimų seriją, vėliau nerealizavo poros „break pointų“ ir netgi ėmė šlubčioti. Netrukus serbas vėl pralaimėjo savo padavimų seriją (0:4) ir paprašė medicininės pertraukėlės.

N.Džokovičius tada laimėjo varžovo padavimų seriją, o šeštajame geime atlaikė tris „break pointus“. Devintajame geime S.Tsitsipas savo padavimų metu pirmavo 40:0 ir turėjo 3 „set pointus“.

Atrodė, kad graikui šiame sete liko sutvarkyti formalumus, bet N.Djokovičius stebuklingai išsigelbėjo ir išplėšė pratęsimą. Serbas pratęsimą pradėjo dviem pralaimėtais taškais, tačiau tada surengė spurtą 4:0. S.Tsitsipas tada pelnė tašką varžovo padavimų metu (4:3) ir stojo atlikti dviejų savo padavimų.

Abu taškus savo padavimų metu graikas pralaimėjo ir netrukus kapituliavo. Po pergalės serbas bučiavo kryžių ir meldėsi, kad trauma nebūtų rimta ir jis galėtų tęsti žaidynes.

N.Djokovičius pusfinalyje turėtų žaisti su italu Lorenzo Musetti (ATP-16).