Rugpjūčio 25 dieną Vilniuje prie Žaliųjų ežerų įvyko penktus metus iš eilės organizuojamas Vilniaus plaukimo maratonas. 10 km ir 5 km distancijos buvo įgyvendintos drauge su Lietuvos plaukimo federacija, kur vyko atvirų vandenų ilgo nuotolio Lietuvos plaukimo čempionatai.

13

Vilniaus plaukimo maratonas skirtas populiarinti plaukimo sporto šaką kaip sveikiausią ir prieinamą bet kam. Renginio šūkis „Plaukti gali visi“ kviečia ne tik profesionalus, bet ir mėgėjus įveikti norimas distancijas. Šiemet organizatoriai vykdė ir nemokamą 100 m distanciją, kurią įveikti galėjo bet kas – bet kokiu plaukimo stiliumi, savo tempu.

1,5 km, 5 km ir 10 km distancijas įveikė ir projekto „Plaukti gali visi“ herojai. Prieš pusmetį prisijungę į projektą ir visiškai nemokėję plaukti dalyviai per šešis mėnesius pasiruošė ilgo nuotolio distancijai. Laima Bieliauskaitė, Asta Bizevičienė, Eglė Balčiūnaitė, Nerijus Venckus, Remigijus Burneika ir Matas Daunys įveikė savo distancijas, o svarbiausia – įvaldė plaukimą ir įveikė save.

Ilgo nuotolio atvirų vandenų plaukimo Lietuvos čempionais 10 km distancijoje tapo Džiugas Miškinis, Emilija Vasiljevaitė, antrosios vietos nugalėtojais tapo Pijus Guvenius, Augustė Rakitinaitė, trečioji vieta atiteko Jokūbui Tijūnoniui, Livetai Letukaitei.

Džiugas Miškinis pagerino ir praeitų metų trasos rekordą, kurio savininkas pats ir buvo: „Džiaugiuosi rezultatu, sąlygos buvo tobulos, reikėtų dar daugiau treniruotis, bet esu patenkintas.“

5 km pusmaratonio Lietuvos čempionais tapo Nikita Žukas, Kornelija Jankovičiūtė, antrąją vietą iškovojo Eugenijus Rakitinas, Lėja Bubulaitė, o trečiojoje vietoje liko Kostas Vaičiūnas, Laura Narkutė.

Nikita iškart po finišo dalinosi geromis emocijomis: „Labai laukiau šios pirmos vietos. Labai laimingas esu, ilgas kelias nueitas iki rezultato.“