26 kartus suklydęs „Žalgiris“ pralaimėjo Tel Avive

Eurolygos C grupės antrosiose rungtynėse Kauno „Žalgirio“ ekipa išvykoje 70:86 (11:25, 16:22, 24:18, 19:21) turėjo pripažinti Tel Avivo „Maccabi“ klubo pranašumą.

Susitikimą dvitaškiu pradėjo T. Watsonas (2:0), tačiau aikštės šeimininkai atsakė spurtu 11:0 bei sužaidus 3 minutes atitrūko – 11:2. Įpusėjus kėliniui „Žalgirio“ situacija nė kiek nepagerėjo, todėl sunerimęs A. Petrovičius paprašė pirmosios minutės pertraukėlės – 4:13. Po jos tęsėsi „Maccabi“ dominavimas. S. Schortsanitis pataikė dar vieną dvitaškį ir skirtumas tarp komandų pirmą kartą tapo dviženklis – 15:4. Čia pat kauniečiams pavyko surengti kelias greitas atakas ir spurtavus 6:0 gerokai pagerinti savo padėtį – 10:15. Visgi sėkminga LKL vicečempionų atkarpa čia pat baigėsi ir „geltonieji“ atsakę spurtu 10:0 susikrovė jau 15 taškų pranašumą – 25:10. Pirmasis ketvirtis pasibaigė „Žalgiriui“ atsiliekant 11:25.

Antrajame kėlinuke žalgiriečiams pastebimai pavyko pagerinti gynybą. Sužaidus 4 minutes svečiai sumažino deficitą iki vienženklio skaičiaus (22:30) bei jau D. Blattą privertė šaukti pasitarimą. Po jo „Maccabi“ sugebėjo sustabdyti įsibėgėjusį „Žalgirio“ traukinį. Laimėta atkarpa 7:0 sugrąžino solidžią persvarą (37:22) bei jau A. Petrovičių privertė prašyti minutės pertraukėlės. Gavę pylos nuo savo trenerio kauniečiai nesugebėjo pagerinti žaidimo puolime. Sėkmingos gynybos dėka Izraelio vicečempionai dar labiau atitrūko – 40:22. Likus rungtyniauti 2 minutes „Maccabi“ persvara pasiekė 20 taškų atžymą – 44:24. Įpusėjus rungtynėms skirtumas tarp klubų nepasikeitė – 47:27.

Po ilgosios pertraukos žalgiriečiai pelnė 4 taškus be atsako ir šiek tiek sumažino atsilikimą – 31:47. Sėkmingai darbuodamiesi gynyboje kauniečiai per pirmąsias 6 kėlinuko minutes leido varžovams įmesti vos 2 taškus, tačiau po P. Jankūno tritaškio deficitą pavyko sumažinti tik iki 13 taškų (36:49) bei D. Blattą priversti paprašyti minutės pertraukėlės. Po jos 27-ąją mačo minutę P. Jankūnas baudos metimai po labai ilgos pertraukos skirtumą sumažino iki vienžeklio skaičiaus – 43:52. Pajutę, kad gali šiame susitikime kovoti su savo varžovais svečiai dar labiau užsidegė kovai. D. Šalenga pelnė dvitaškį su varžovo pražanga (46:52) ir „Žalgiris“ ėmė minti ant kulnų savo varžovams, o D. Blattas neturėdamas kito pasirinkimo sušaukė dar vieną savo auklėtinių pasitarimą. Likus pusantros minutės D. Collinsos pirmiausia gynyboje nesusitvarkė su D. Perkinsu, o netrukus praradęs kamuolį leido amerikiečiui pelnyti dar du lengvus taškus – 56:46. Prastai kėlinį užbaigę žalgiriečiai prieš lemiamą atkarpą turėjo 14 taškų deficitą – 51:65.

„Maccabi“: Sofoklis Schortsanitis 24 (22 min.), Richardas Hendrixas 14 (9 atk. kam.), Lioras Eliyahu 12, Chuckas Eidsonas bei Davidas Blu po 8.

„Žalgiris“: Paulius Jankūnas 17, Mantas Kalnietis ir Travisas Watsonas po 9, Tomas Delininkaitis bei Martynas Pocius po 6, Dainius Šalenga bei DeJuanas Collinsas po 5, Mirza Begičius ir Tadas Klimavičius po 4, Artūras Milaknis 3, Aleksandras Čapinas 2.

-------

Antrose Eurolygos A grupės rungtynėse Kauno „Žalgiris“ šiandien savo pajėgumą išmėgins išvykoje. Žalgiriečiai  dvikovoje su „Maccabi“ Tel Avive sieks laimėti antrąkart iš eilės, tuo tarpu aikštės šeimininkai šį sezoną pergalės dainų dar netraukė. Rungtynių pradžia 22 val.

Eurolygos starte Kauno „Žalgiris“ praėjusią savaitę namie 73:62 įveikė serbų Begrado „Partizan“ , o „Maccabi“ išvykoje 78:94 turėjo pripažinti ispanų Vitorijos „Caja Laboral“ ekipos pranašumą.

Prie Aco Petrovičiaus auklėtinių prisidėjo traumą išsigydęs Eurolygos visų laikų rezultatyviausias žaidėjas Marcusas Brownas, tuo tarpu aikštės šeimininkų pagrindinis ginklas veikiausiai bus Chuckas Eidsonas.

Buvęs Vilniaus „Lietuvos ryto“ lyderis praėjusią savaitę tapo naudingiausiu Eurolygos žaidėju – pelnė 14 taškų, atliko 8 rezultatyvius perdavimus ir perėmė 4 kamuolius. Žalgiriečius į pirmą pergalę vedė Martynas Pocius, pelnęs 17 taškų.

„Maccabi“ – labai stipri komanda, pirmenybę teikianti atakuojančiam krepšiniui, – prieš rungtynes Eurolygos interneto svetainei sakė Dainius Šalenga. – Jeigu suteiksime jiems laisvės puolime, turėsime daug problemų. Jiems nepatinka agresyvus krepšinis. Mes pasirengę kautis.“

„Žalgirio“ strategas A. Petrovičius tvirtino, kad turėjo pakankamai laiko pasirengti šioms rungtynėms. „Jie turi ne tik Eidsoną, bet ir Eliyahu, Buršteiną, Pnini. Jų naujokai Pargo ir Schorsanitis taip pat sunkiai stabdomi. Negalime leisti varžovams žaisti greitą atakuojantį krepšinį. Mūsų vienintelis raktas į pergalę – koncentraciją visas 40 minučių. Tikiu, kad Tel Avive laimėsime“, – sakė jis.

Tuo tarpu „Maccabi“ treneris Davidas Blattas tikino, kad ši dvikova bus ne tik svarbi, bet ir sunki: „Būsime labiau pasirengę, nei praėjusią savaitę. Žalgiriečiai žino, kaip pelnyti tritaškius ir kurti greitas atakas. Jie turi daug ginklų. Negalime leisti varžovams pelnyti lengvų taškų.“

Tel Avivo gynėjas Talis Buršteinas tikino, kad sezonas ilgas ir neįmanoma visoms rungtynėms atiduoti 100 procentų jėgų. „Vienos rungtynės bus geresnės nei kitos. Mums reikia išmokti laimėti. „Žalgiris“ – puiki jauna komanda, pasitikinti savo jėgomis.“

Statistika Lietuvos klubui nėra palanki – per pastaruosius kelerius metus pergales išvykoje galima suskaičiuoti vos ant vienos rankos pirštų, o „Maccabi“ per pastaruosius 12 metų nė karto nepralaimėjo pirmųjų Eurolygos rungtynių namie. Nepaisant to, ambicinga ir talentinga „Žalgirio“ komanda šiuos skaičius turi galimybę pakreipti savo naudai.

Paskutiniajame kėlinuke visi tikėjosi išvysti lemiamą „Žalgirio“ šturmą, tačiau kauniečiams nepavyko atkurti intrigos šiame mače. Tel Avivo krepšininkai išlaikė dviženklį pranašumą ir šventė pergalę rezultatu 86:70.