Visų pirma - pasidomėkite automobilio technine būkle. BTA Ekspertizių skyriaus vadovas Andrius Žiukelis sako, kad planuojant tolimesnę kelionę reikia ne tik nepamiršti suruošti lauktuves artimiesiems, bet ir įsikinti, kad transporto priemonė techniškai tvarkinga.
„Baigiantis žiemai vairuotojai automobilio būklę turėtų įvertinti pakankamai įdėmiai. Net jei iš pažiūros automobilis važiuoja puikiai, kelios dienos prieš kelionę reikėtų atkreipti dėmesį į automobilio veikimą: ar nesigirdi neįprasto ūžesio, barškėjimo, ar automobilis važiuoja stabiliai, taip pat būtina patikrinti visus automobilio skysčius. Jei kyla įtarimų dėl automobilio būklės, nerizikuokite ir kreipkitės į autoservisą. Laiku patikrinę savo automobilį ir sutvarkę esamus smulkius gedimus ne tik sutaupysite, bet ir sumažinsite tikimybę, kad automobilis pateiks nemalonią staigmeną kelyje“, – įsitikinęs A. Žiukelis.
Taip pat, svarbu įvertinti oro sąlygas bei spūstis. Sinoptikams per Velykas prognozuojant permainingus orus, raginame neprarasti budrumo kelyje ir įvertinti vairavimo sąlygas. Nors ilgąjį savaitgalį temperatūra dienomis žadama teigiama, naktimis ji vis dar bus artima nuliui, be to, pranašaujami mišrūs krituliai, lietų keičiantis sniegas.
„Esant tokiam permainingam orui susidaro puikios sąlygos susiformuoti plikledžiui keliuose, taip pat sumažėja matomumas, net ir asfaltuoti keliai tampa provėžuoti, o miško ir kaimo keliai gali tapti sunkiai išvažiuojami. Todėl planuodami kelionės laiką visada geriau rinkitės ilgesnį, bet saugesnį pagrindinį kelią, skirkite daugiau laiko nusigauti iki kelionės tikslo. Jei planuojate keliauti anksti ryte, įvertinkite plikledžio ar rūkų riziką“, – perspėja ekspertas.
Dar vienas kelionę prailginti galintis faktorius – transporto spūstys didmiesčiuose bei prie prekybos centrų.
„Per didžiąsias metų šventes – Kalėdas bei Velykas – eismo įvykių skaičius prie prekybos centrų išauga net kelis kartus, o didmiesčių gyventojai mėgindami išvažiuoti iš miesto įstringa kamščiuose. Tad velykinio apsipirkimo tikrai nerekomenduoju atidėti paskutinei dienai, o į kelionę reikėtų leistis realistiškai įvertinant jos trukmę“, – teigia A. Žiukelis.
Ekspertai pataria ir neskubėti keisti padangų į vasarines. Šylantis oras ne vieną vairuotoją sugundo padangas pasikeisti anksčiau nei tai leidžiama oficialiai, net jei oro sąlygos vis dar yra permainingos.
„Artėjant ilgajam savaitgaliui ne vienas gali susigundyti padangas pasikeisti dar prieš jį. Visgi oras dar gali iškrėsti netikėtumų, prognozuojamas sniegas, tad kelyje stabiliau jausitės pasilikę žiemines padangas. O ir pagal Kelių eismo taisykles vasarines padangas galima pradėti naudoti tik nuo balandžio 1-os dienos, sekmadienio. Jei kažkur iškeliaujate šeštadienį ar dar penktadienį, geriau padangų keitimą planuokite po švenčių. Noriu vairuotojus nuraminti ir pasakyti, kad esant poros laipsnių teigiamai temperatūrai, žieminės padangos tikrai nenusidėvės“, – pataria pašnekovas.
Na, o pabaigai, žinoma, niekam nelinkima apsinuodyti vėlykiniais kiaušiniais. Velykų stalui šviežiai pagamintas maistas, rodos, negali sukelti neigiamų pasekmių. Visgi pastebima, kad stiprūs apsinuodijimai ar kiti sveikatos sutrikdymai Velykų laikotarpiu ne tokie jau reti. Žinoma, kalti ne šventės simboliu tapę kiaušiniai, o netinkamas elgesys su jais.
Primename - jei nėra būtinybės, eisme neskubėkite. Jei keliaujate kartu su šeima, atminkite, kad esate atsakingas už visus automobilyje sėdinčius šeimos narius. Jaukių ir, svarbiausia, saugių jums švenčių.