• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pasak naujausių mokslinių studijų, kuo aukštesnis moters intelektas – tuo geresnis jos seksualinis gyvenimas. Beje, neskubėk gilintis į aukštosios matematikos paslaptis ar dar kartą skaityti I.Kanto „Grynojo proto kritikos“. Kalbama apie emocinį intelektą. O pastarasis susijęs su tuo, kaip žmoguje dera jo išorė ir vidinės emocijos.

REKLAMA
REKLAMA

Emocinio IQ sūpuoklės

Kiekvienas žmogus gimsta turėdamas didelį emocinio intelekto potencialą, tačiau bėgant metams jis gali keistis priklausomai nuo to, ką žmogus patiria. Gyvenimo eigoje asmenybės ryšys su nuosavomis emocijomis gali ir visai nutrūkti. Norėdamas pažaboti savo vidinius jausmus žmogus renkasi jam priimtiniausią taktiką – vieni pasiduoda pykčio protrūkiams, kiti išmoksta viską nuleisti tylomis. Beje, įsivyravus vienam kokiam jų pažabojimo modeliui jis pradedamas mechaniškai taikyti ir kitose gyvenimo srityse, tarp jų – ir seksualiniame gyvenime.

REKLAMA

Negatyvus elgesys, skurdi kūno kalba, pernelyg ekstremalios reakcijos formuoja kitų žmonių, taip pat ir seksualinių partnerių, požiūrį į mus. Tai gali paskatinti jaustis vienišam, nepritapusiam.

Tuo tarpu emocinis intelektas kyla tada, kai žmogus, užuot leidęs prasiveržti emocijų vulkanui bet kokia forma arba jas visiškai tramdęs, tiesiog įsisąmonina tai, ką jaučia, geba nukreipti tinkama linkme ir nesiduoda užvaldomas vien tik jausmų.

REKLAMA
REKLAMA

Maži pokyčiai

Pasiryžus pakeisti savo gyvenimą ir emocinį stabilumą svarbu viską daryti palengva. Pavyzdžiui, jei darbe jautiesi ignoruojama, pamėgink pati kasdien pasakyti kiekvienam pro duris įėjusiam kolegai „labas“ nelaukdama kol jis pirmasis prabils.

Jei manai, kad tavo problema – per didelis emocingumas, pabandyk tiesiog pati sau mintyse įvardyti emociją prieš leisdama jai prasiveržti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tokie maži pokyčiai padės geriau kontroliuoti savo gyvenimą ir... savo seksualumą.

Išmokus kontroliuoti emocijas tapsi ne tik ramesnė ir laimingesnė, bet ir seksualesnė. Mat emocijos neišvengiamai daro poveikį tavo lovos nuotykiams.



Seksas pagal emocijas




Pyktis

REKLAMA

Pikti žmonės dažniausiai būna kupini agresijos tiek kasdieniame gyvenime, tiek lovoje, o tai gali sukelti aibę problemų.

Gali būti ir taip, kad jie iš paskutiniųjų stengsis suvaldyti savo pyktį, bet tuomet praras seksualumą. Ką daryti, jei tu arba partneris sunkiai tvardote pyktį?

•    Sprendimas: Vietoje meilės žaidimų preliudijos imkitės veiklos, padėsiančios numalšinti agresiją, pavyzdžiui, surenkite pagalvių grumtynes ar rankų lenkimo varžybas iš nusirengimo. Žaismingumas ir glaudus kūnų kontaktas taps puikia įžanga į tolimesnį veiksmą.



Baimė

REKLAMA

Baikštuoliai linkę visada laukti blogiausio. Jų nerimas dažniausiai visiškai užgožia kitus jausmus, tarp jų – ir patį geismą bei gebėjimą pasiekti jo viršūnę.

•    Sprendimas: Atsisėskite vienas priešais kitą, visiškai nuogi ir žiūrėdami vienas kitam į akis pamėginkite kvėpuoti sinchroniškai. Tokia meditacijos forma padės išvaikyti nerimą, atsipalaiduoti ir aptirti daugiau malonumų pataluose.


Drovumas


Droviems žmonės paprastai stinga pasitikėjimo savimi. Veikiausiai savo vertės menkumą jie pajuto dar vaikystėje ir dabar šis jausmas virto nuolatine būsena. Tai verčia juos drovėtis savo kūno, taigi sulaiko nuo minties išbandyti įvairesnes sekso pozas ar naujus meilės žaidimus.

Sprendimas: Judėkite nuosekliai, žingsnis po žingsnio. Į pagalbą kasdien pasitelkite po žiupsnelį seksualinės rizikos. Pavyzdžiui, jei nuolat mylitės tik tamsoje – pagaliau užsižiebkite naktinę lemputę, o jei jūsų lovoje pripažįstama tik misionieriaus poza – bent trumpam išmėginkite kitokią. Tai po truputį kurs seksualinio pasitikėjimo ir geros savijautos atmosferą jūsų miegamajame.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų