Jei esate susituokę ar mąstote apie tai, tikriausiai svarstėte, kaip po vestuvių pasikeičia seksualinis gyvenimas ar kaip tai galima patiems lemti.
Tiek santuokoje, tiek ilgalaikiuose santykiuose svarbiausia yra išlaikyti seksualinę kibirkštį. Gaila – lengviau pasakyti, nei tai padaryti. Tačiau, ekspertų teigimu, poros, kurios skiria laiko jausmų ugdymui, sveikatingumui bei maloniems seksualiniams santykiams dažniausiai yra artimesnės bei nekenčia nuo depresijos, širdies sutrikimų ir kitų sveikatos negalavimų.
Kasdienė rutina – karjera, vaikai ar finansiniai įsipareigojimai – visa tai meta poroms iššūkį išlaikyti tą meilės ir aistros liepsną, kuri privertė juos sujungti gyvenimus į vieną. Žvelgiant praktiškai, kuo daugiau atsakomybių ir įsipareigojimų turi kiekvienas partnerių – tuo mažiau laiko lieka intymumui bei seksui.
Nesvarbu, dėl kokių priežasčių miegamajame kyla problemos, emocinių ar fizinių, tačiau visos jos gan nesunkiai išsprendžiamos. Beje, bėdos poros seksualiniuose santykiuose dažnai būna tik ženklas, bylojantis apie esamas ar artėjančias didesnes santykių problemas. Nepraraskite atidumo ir noro suprasti.
Seksualinės sveikatos ekspertai teigia, jog gera seksualinio gyvenimo kokybė yra svarbi ne tik poros santykiams, bet ir kiekvieno iš jų sveikatos būklei. Mat žmonės, besidžiaugiantys seksu, dažniausiai gali pasigirti ir geresne dvasine bei fizine sveikata.
Seksas gali būti tarsi cementas porai, taip pat sveikatos šaltinis. Tačiau gali būti ir nenaudingu pleištu. Viskas priklauso nuo poros ir nuo jų noro vienas kitą gerbti bei suprasti.