• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jeigu jūs laukiatės mažylio, tai tikriausiai bent jau truputį bijote ne tik gimdymo, bet ir to, kaip jausitės vos pagimdžiusi. Nesinori imti sekti pasakų, kad tereikia pagimdyti, o tuomet baigsis visi vargai - pagimdžius dar gali būti juntamas diskomfortas, tačiau viskas laikina ir viskas praeina, o kai žinai, ko tikėtis, tai tampa dar ramiau, ar ne?

REKLAMA
REKLAMA

Taigi, jeigu ruošiatės gimdyti (arba jeigu gimdėte ir dar iki šiol nesuprantate, kodėl tuomet jautėtės vienaip ar kitaip), tai siūlome paskaityti apie tai, kaip jausitės pirmąją dieną vaikeliui gimus.

REKLAMA

Pagimdžius palengvėsite 4 - 6 kg, kadangi jumyse jau nebebus 3 - 4 kg sverančio mažiuko, 0,5 - 1 kg sverančios placentos bei apie 1 kg kraujo ir vaisiaus vandenų.

Gimdymas truputį sustabdė jūsų virškinimo procesus, todėl gali pūsti pilvą, jausitės apsunkusi.

Jeigu gimdėte natūraliai, tai jausite perštėjimą ir skausmą, gimdymo takai dar išsiplėtę, greičiausiai jie patinę ir nubrozdinti, galbūt ir suplyšę.

REKLAMA
REKLAMA

Prasideda kraujavimas, vadinamas liochija, dažnai intensyvesnis nei per mėnesines, jis palaipsniui silpnės, pirmas porą dienų išskyros bus kraujingos, vėliau rusvos ir tik po maždaug trijų savaičių jos taps bespalvėmis. Stebėkite, ar jų kiekis staiga nepadidėja, ar išskryos nepradeda skleisti nemalonaus kvapo - jeigu taip, tai sakykite gydytojui, tai pirmi infekcijos požymiai. Staigiau atsistojus arba pasijudinus pirmosiomis dienomis galite pajausti stipresnį kraujo pliūpsnį, bet viskas gerai, valosi po gimdymo likę kraujo krešuliai, audinių likučiai. Reikėtų naudoti higieninius paketus arba įklotus, bet jokiu būdu ne tamponus! Toje vietoje, kur buvo prisijungusi placenta dabar yra atvira žaidzda, o tamponais labai lengva įnešti infekciją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jūsų gimda jau pradeda po truputį trauktis - jausite skausmą pilvo apačioje, panašų, kaip per mėnesines arba kaip sąrėmių metu - skausmas silpnesnis, jeigu gimdėte pirmąjį kartą. Skausmai yra normalus reiškinys, jie sustiprėja, kai žindote vaiką, tai taip pat normalu. Vos pagimdžius jūsų gimda sveria apie 1 kg, o jai reikia gįžti į savo normalią 50 g būseną.

REKLAMA

Jausis silpnumas visoje pilvo srityje, nes raumenys dar praradę tonusą, o jūsų vidaus organai, kurie seniau buvo pasislinkę, kad vaikutis turėtų vietos augti, tik dabar pradeda grįžti į pradines pozicijas. Sunku nupasakoti, tačiau atrodys, kad lyg ir kvėpuojasi kitaips, lyg ir širdis ne toje vietoje plaka, bet tokie pojūčiai normalūs. Kai kurios mamos sako, kad atrodo, jog vidaus organai lyg kybo ore.

REKLAMA

Jus kamuoja nuovargis, tikriausiai paskutinės dienomis prastai miegojote, kankino sąrėmiai, reikia daug ilsėtis. Jūsų organizmas taip pat išnaudojo gausybę kalio atsargų, tad valgykite maisto produktus, kuriuose gausu kalio - bananus, pomidorus, džiovintus abrikosus, jogurtą be jokių priedų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Bus sunku šlapintis. Kai kurios moterys visai nenori, o dalis nori, tačiau nusišlapinti nepavyksta. Kita vertus, po gimdymo praėjus 6 - 8 valandoms nusišlapinti būtina, stenkitės tiek, kiek galite, bandykite antrą, trečia kartą, jeigu niekaip nepavyksta. Tai palės atkurti raumenų, esančių aplink šlapimo pūslę, tonuso atkūrimui, o taip pat padės išvengti šlapimo takų infekcijų. Šlapimą gali būti sunku nulaikyti, nieko baisaus, jeigu ir truputį nusišlapinsite netyčia, tad kai jausitės kiek geriau darykite Kėgelio pratimus.

REKLAMA

Gali būti sudėtinga tuštintis, gali pasireikšti hemorojus, tad pasitarkite su gydytoju ir naudokite tepalus, jeigu yra poreikis.

Tikriausiai pradės tinti kojos ir pėdos, tad bent jau pirmosiomis dienomis jas laikykite aukščiau, ant pagalvėlės, tai pagerins kraujotaką.

REKLAMA

Jeigu vaikas gimė po Cezario pjūvio...

Pirmąsias 48 valandas po narkozės dar jausitės apdujusi, bet po 6 - 8 valandų jums jau lieps mėginti sėstis, padedant seselėms, netrukus teks ir po truputį vaikščioti, tai nemalonu, bet būtina, norint išvengti komplikacijų, tad pasiryžkite pakentėti ir vykdykite gydytojų nurodymus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jūs išvengsite jau minėto kraujavimo - liochijos, tiesa, kraujavimas pasireikš, tačiau jis bus žymiai silpnesnis nei tų moterų, kurios gimdė natūraliai, kadangi operacijos metu chirurgas bus maksimaliai apvalęs jūsų gimdą nuo kraujo ir audinių likučių.

Jūsų gimda trauksis taip pat, kaip ir natūraliai gimdžiusių, jausite spazmus, kurie stiprės, kai mažiuką maitinsite krūtimi, bet tikėtina, kad šie skausmai bus kiek silpnesni.

REKLAMA

Dar turite kateterį, kurį jums išims, kada pasijusite geriau, greičiausiai tada, kai jau pati galėsite nueiti iki tualeto.

Žinoma, kad turite nemažą žaizdą pjūvio vietoje. Dažnai gydytojai rekomenduoja truputį pakosėti, tai stimuliuoja pjūvio vietą, žaizda gis greičiau. Greičiausiai jums lieps tą daryti keletą kartų per dieną, truputį skaudės.

REKLAMA

Ir pabaigai...

Viskas bus gerai! Svarbiausia, nebijokite klausti, jeigu jaučiatės keistai, net jeigu jūsų simptomai, atrodo ir nesusiję su gimdymu, net jeigu vieno ar kito dalyko klausti nepatogu ir nejauku. Taip pat labai svarbu klausyti gydytojų patarimų, pirmosiomis dienomis nesijausite itin gerai fiziškai, tačiau jausmas, kada prie krūtinės priglausite savo stebuklą tikrai atpirks skausmą ir nuovargį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų