Ne visada mums norisi kiekvieną dieną keltis ankstų rytą, kad 9.00 val jau būtume darbe. Kai kada norisi turėti laisvą darbo grafiką arba dirbti tiktai sau. Jeigu jūs rimtai susimastėte apie tai, kad norite atsisakyti pastovaus darbo, turite sutelkti dėmesį į sekančius 5 svarbius komponentus:
1. Jūsų dabartinis darbas
Ar turite kompaniją, kurioje dabartiniu laiku jūs dirbate. Ar yra pastovaus atlyginimo pakėlimo planas, bendradarbių karjeros augimas, kokias jūs turite perspektyvas, kiek tos perspektyvos jums įdomios. Įvertinkite savo darbo grafiką (ar visada jums tenka dirbti ilgiau numatyto laiko), kiek kenksmingas darbas, kurį jūs dirbate (atsižvelgiant į sveikatą, nervus), kiek įvertintas jūsų darbas (pastangos, sveikata, laikas). Paimkite rekomendacijas iš vadovybės. Jeigu, pavyzdžiui, vadovybė jus labai vertina, paprašykite raštiškos rekomendacijos, kaip gero specialisto (tai visada pravers!). Jeigu jums siūlo kompanijos sąskaita eiti kursus, būtinai pasinaudokite tokia galimybe (ypač jei jūsų planuose yra darbas sau).
2. Finansinis planas
Prieš atsisakant nuolatinio darbo, įsitikinkite ar jūs turite kažkokias santaupas, kurias galite įdėti į savo verslą (arba jūs galite paimti kreditą, kurio užteks verslo pradžiai). Kai tiktai nuspręsite, kad ateityje dirbsite tiktai sau, pradėkite atidėti pinigus, pasistenkite naudotis pačiais būtiniausiais, suvedant išlaidas iki minimumo. Išskyrus savo santaupas reikėtų pagalvoti, iš kur dar galima gauti pinigų savo verslui (kreditas, investicijos, partnerių paieška, paimta paskola).
3. Savo galimybių įvertinimas
Būtina žinoti apie save, ar jūs turite darbinį apsukrumą, gabumus vadovauti verslui ir ar galite jūs rizikuoti. Pravartu būtų žinoti ir kitų žmonių, kuriems iš šalies geriau matyti, nuomonę apie tai ar jūs dalykinis žmogus. Įvertinkite savo žinias, įgūdžius ir mokėjimus verslo sferoje, galbūt jums būtini papildomi specialūs kursai, tematiniai apmokymai.
4. Nuosavo verslo įsisavinimo pasiruošimas
Būtina sudaryti verslo planą. Būtina pravesti marketingo tyrimus tos srities, kurioje norite dirbti. Reikėtų remtis ne tiktai statistiniais duomenimis, bet ir informacija gauta iš žmonių, jau dirbusių toje sferoje. Būtina nustatyti konkurencijos didumą šioje sferoje ir numatyti kiek jūsų įmonė bus paklausi rinkoje. Kartu su pagrindiniu darbu galima pradėti verslą (rasti žmonių, sudaryti artimiausių metų planą, nustatyti tikslus ir uždavinius artimiausiai ir tolimiausiai perspektyvai).
5. Šeimos narių paruošimas tam, kad jūs dirbsite nuosavame versle
Būtinai pakalbėti su artimais jums žmonėmis apie tai, kad pradėjus savo verslą, mažiau galėsite būti su savo šeima, rečiau bendrauti. Jūs turėsite daugiau atsakomybės.