Kasmet mes ką nors sau pažadame – mesti rūkyti, sulieknėti arba dažniau skambinti mamai. Mes nuoširdžiai pasižadame sau susiimti. Ir kurį laiką iš tikrųjų stengiamės iš visų jėgų. Kas rytą daryti mankštą, cigaretes – į šiukšlių dėžę, kiekvieną kartą geraširdiškai šypsotis įkyrėjusiai kaimynei... Tačiau labai greitai mūsų geri ketinimai išblėsta ir vėl mes gyvename taip, kaip ir seniau. Rodos, lyg kas specialiai trukdo įgyvendinti mūsų sumanymus.
Trys žingsniai į priekį, nei vieno atgal, kad sėkmingai įgyvendintumėte savo naujo gyvenimo planus, jų įvykdymą suskirstykite į tirs etapus.
1. Labai dažnai geri ketinimai išyra dėl to, jog pernelyg daug iš savęs reikalaujate. Jei iš karto iškelsite sau dešimt užduočių, jūs imsite blaškytis ir, greičiausiai, neįgyvendinsite nei vienos iš jų. Pasirinkite tris pačias svarbiausias užduotis, kurias turėtumėte įvykdyti per artimiausius tris mėnesius. Kasdien darykite nors po mažą žingsnelį sėkmės link. Savaitės gale pateikite sau ataskaitą: kiek jūs pasistūmėjote tikslo link?
2. Pagalvokite, kaip neleisti, kad didieji jūsų planai netaptų kasdieninės rutinos dalimi. Jei pasižadėjote per metus laiko išmokti anglų kalbą, tuomet kasdien skirkite 15 minučių tam, kad išmoktumėte 5 naujus žodžius. Be to, labai naudinga dienos pradžioje susidaryti sąrašą, ką reikia padaryti. Po to išsirinkite svarbiausius punktus ir susitelkite ties jais.
3. Gali būti, jūs jaučiatės lyg galėtumėte nuversti kalnus. Tai puikus nusiteikimas, kuris padės jums daug gyvenime pasiekti. Tačiau nepamirškite apie tai, kad esate žmogus ir negalite padaryti neįmanomo. Tad stenkitės savęs neapkrauti neįmanoma galybe darbų, kad ir kokie jie svarbūs beatrodytų iš pirmo žvilgsnio. Objektyviai įvertinkite savo galimybes ir išbraukite ar atidėkite tai, ko padaryti neįmanoma. Priešingu atveju, daugybė kasdieninių smulkmenų taip ir neleis jums prieiti iki svarbiausio.
Kas trukdo įgyvendinti planus?
Malonių smulkmenų stoka
Kai žmogus gerai nusiteikęs, jam geriau dirba širdis, kepenys ir plaučiai. Laimingi žmonės serga rečiau už nelaimingus, nes tuomet, kai esame patenkinti, organizme pasigamina daugiau su infekcija kovojančių antikūnų. Rezultatas: kai jums gera, sustiprėja imunitetas. Ir kuo daugiau jūsų gyvenime malonių smulkmenų, tuo turite daugiau jėgų didiems darbams įgyvendinti.
O malonios smulkmenos kiekvienam skirtingos. Vienus laimingais padaro šokoladas, kitus – laisvas pusvalandis, praleistas su šeima, dar kitus – pasivaikščiojimas po prisnigtą mišką. Tačiau nepamirškite ir pareigų, nes kai malonių emocijų per daug, tuomet malonumas sumažėja. Tegul jūsų gyvenime visko būna su saiku: ir darbo, ir poilsio.
Kaltės jausmas
Nuo ryto iki vakaro sukatės kaip voverė rate, stengdamasi viską pasaulyje suspėti. Darbas, namai, pamokų ruošimas su vaikais, o dar mylimo vyro marškiniai neišlyginti... Jūs pavargote, bet negalite pailsėti, nepabaigusi namų ruošos darbų. Nė sekundei iš galvos neišeina mintis: „O ką rytoj eidama į darbą rengsis vyras?“ Ir net atlikusios viską namuose, dauguma moterų jaučiasi kaltos. Juk vietoje knygos skaitymo visuomet galima rasti naudingesnę veiklą.
Savi malonumai laikomi kažkuo draudžiamu ir gėdingu. Jūs atsisakote gyvenime mažų džiaugsmų ir būtent dėl to dažniausiai sugriūva geri ketinimai. Juk gyvenimas negali būti vien pareigos – jame turi būti ir malonių akimirkų. Egzistuoja ne tik „aš privalau“, be ir „aš noriu“. O jeigu jūs sau to neleidžiate, tuomet anksčiau ar vėliau jūs prieisite iki savo mylimo šokolado ir kovai su nereikalingais kilogramais ateis galas.
Konkretumo stoka
Daug kas priklauso nuo to, kaip jūs suformuosite užduotį. Jei aidint Naujametinės nakties laikrodžio dūžiams sau pasakysite: „Noriu naujais metais tapti geresne“, jūs, galima sakyti, jau užsiprogramavote nesėkmei. Kaip įgyvendinti tokią užduotį? Nuo ko pradėti? Ir ką turite galvoje, sakydama „tapti geresne“? Padalinkite savo norą į keletą mažesnių, bet įgyvendinamų žingsnių ir kelkite sau konkrečias užduotis: išmokti anglų kalbą, sportuoti, mesti rūkyti.
Kuo daugiau jūsų gyvenime skirtingų mažų džiaugsmų, tuo daugiau jėgų didiems darbams!
Ką reikėtų daryti...
Kiekvieną dieną
• Sugalvokite mažą kasdieninį ritualą. Pavyzdžiui, kiekvieną vakarą prieš miegą išspauskite šviežių sulčių ir išgerkite, skaitydama žurnalą.
• Paskirkite keletą minučių sau, kurių metu nieko nereikėtų daryti, o galėtumėte tiesiog pasvajoti.
• Džiaukitės ir tais malonumais, kurie ateina savaime. Jei paskambino mokyklinė draugė arba pamatėte gražų saulėlydį, pasidžiaukite.
• Šypsokitės žmonėms, su kuriais kalbate.
• Kuo daugiau laiko praleiskite su mylimais žmonėmis.
• Žaiskite su vaikais, paimkite vyrą už rankos. Ir kalbėkite jiems apie tai, kaip juos mylite.
• Atsigulusi miegoti, prisiminkite tai, kas tą dieną nutiko maloniausio.
• Ir vėl pasidžiaukite.
Kiekvieną savaitę
• Nors vieną vakarą per savaitę praleiskite kitaip nei įprasta. Nueikite į kiną ar teatrą, pasivaikščiokite po vakarienės. Arba tiesiog palikit neplautus indus rytui, o laisvą pusvalandį skirkite sau.
• Būtinai pabūkite ten, kur jums gražu ir jūs jaučiatės ramiai. Tai gali būti sodas, bažnyčia, įdomus muziejus ar tiesiog miesto parkas.
• Sportuokite. Jei jums įprasta aerobika atrodo nuobodi, pabandykite ką nors naujo ir neįprasto: pilvo šokius ar plaukiojimą.
Kiekvieną mėnesį
• Skirkite keletą valandų savo išorei. Užsirašykite pas kirpėją ar kosmetologą, pasidarykite masažą ar manikiūrą.
• Pavaikščiokite po parduotuves, pasidairykite po vitrinas ir nusipirkite sau ką nors malonaus.
• Pakeiskite aplinką. Savaitgalį su šeima išvažiuokite į užmiestį arba į kitą miestą.
Kiekvienais metais
• Suplanuokite pilnavertiškas, bent dviejų savaičių atostogas.
• Pradėkite ką nors naujo. Pabandykite piešti, dainuoti, pakeliauti baidarėmis.
• Sugalvokite ir įgyvendinkite siurprizą artimiausio žmogaus gimimo dieną.
• Susitikite su draugais ar giminaičiais, kurie gyvena toli nuo jūsų.
Kad sėkmingai įgyvendintumėte visus savo sumanymus, jūsų planuose turi būti ne tik pareigos, bet ir malonumai!