Pradedantieji svingeriai tikina, kad nauja seksualinė patirtis ir išplėstos „galima – negalima“ ribos padeda naujai pažvelgti ir į santykius su partneriu, jiems suteikia naujų spalvų.
Tačiau daugybė svingerių „su stažu“ sugrąžina juos iš padebesių į realybę: toks gyvenimo būdas gali ne tik suartinti judu su partneriu, bet ir išrausti sunkiai įveikiamą prarają.
Pradžia daugumai ekstremalių seksualinių potyrių gerbėjų būna panaši: širdį kutenanti aistra planuojant susitikimus su „bendraminčiais“, nauji potyriai, jaudinanti patirtis. Bet kas ateina vėliau?
Šalutinis poveikis gali būti ir toks: susvetimėjimas tarp partnerių ir visiškas seksualinio gyvenimo išnykimas... Seksas tampa tik svingerių susitikimo, bet ne poros miegamojo dalimi.
Svingas: tik seksas ir nieko daugiau
Iš pirmo žvilgsnio svingas priartina poras prie 70-taisiais metais Vakaruose gyvavusios „poliamorijos“, kai meilė ir intymumas būdavo propaguojamas su keletu partnerių vienu metu. Tačiau tai – tik skubotas palyginimas. Iš tikrųjų svingas, kitaip nei poliamorija, į pirmą vietą iškelia seksualinius santykius su keliais partneriais vienu metu ir visiškai nepropaguoja kitų poros artumo formų. Emocinė monogamija yra viena pagrindinių svingerių taisyklių.
Svingerių lytinis aktas reikalauja, kad dalyvautų abu partneriai. Ir nors svingą propaguojančios poros dažnai tampa bičiuliais, taisyklės neleidžia užmegzti glaudesnių emocinių ryšių su svetimu priešingos lyties partneriu. Kitaip tariant, santykiai tarp svingą propaguojančių porų neretai tampa ne ką mažiau komplikuoti nei santykiai pačios poros viduje.
Nors svingas grįstas seksualiniais kontaktais ne su savu partneriu, tokį gyvenimo būdą pasirinkę žmonės teigia, jog tai jų praturtina ir jų kaip poros seksualinį gyvenimą bei emocinę patirtį.
Nuolat bendraudami, būdami atviri ir drąsiai besidalindami savo seksualinėmis fantazijomis bei troškimais jie gali šiuos norus įgyvendinti nejausdami kaltės ar sąžinės graužimo. Toks seksualinis atvirumas gali pakylėti į naują atvirumo lygį. Tačiau yra ir kita medalio pusė: jis gali tapti emociniu spaudimu, kurį atpažinti ir įvardyti partneriams gali būti sunku.
Atviriau – viduje, uždariau – išorėje
Svingas mūsų visuomenėje vis dar siejamas su nukrypimu nuo normos. Todėl susidaro įdomus paradoksas: emociškai tapusios atviresnės vienas kitam, poros labiau užsisklendžia savyje ir po truputį atsiriboja nuo išorinių socialinių kontaktų. Imama rečiau bendrauti su senais draugais, tėvais, apskrit
ai su pažįstamais. Svingą nustojusioms propaguoti poroms gali būti sunku grįžti prie ankstesnio gyvenimo būdo ir buvusių santykių. Vienas sudėtingiausių iššūkių, su kuriais susiduria pradedantieji svingeriai – tai nugalėti savo pavydą bei kaltės jausmą, rasti pusiausvyrą tarp pasitikėjimo vienas kitu ir seksualinių santykių paįvairinimo.
Poroms, norinčioms iš naujo atrasti aistrą ir intymumą be svingo, seksologai rekomenduoja dažniau atgaivinti prisiminimus, pažadinti savyje tuos pojūčius, kurie buvo neįmanomi santykiuose su emociškai neartimu partneriu. Didelė seksualinė patirtis ir noras pažadinti snaudžiančią aistrą gali suteikti daugybę naujų potyrių ir tada, kai esate tik dviese.