• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Važiuojantieji traukiniu dažnai būna apsupti besikeikiančio jaunimo ir jų trankios muzikos, sklindančios iš muzikos grotuvėlių. Situacija nemaloni, bet ji gali keistis.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak „Dailymail.co.uk“, tyrimai rodo, jog elgesio kultūra Didžiosios Britanijos visuomenėje yra vertinama kaip itin svarbus dalykas. Netgi svarbesnis nei buvo prieš porą dešimtmečių. Tyrimų rezultatai taip pat rodo, jog žmonių mandagumas ir pakantumas tampa vis reikšmingesnėmis žmonių bendravimo normoms.

REKLAMA

Visgi atlikti tyrimai taip pat atskleidžia tendenciją, jog žmonės dažnai nesugeba deramai įvertinti savo elgesio ir jo pasekmių. Nepaisant to, jog žmonės pakankamai greitai reaguoja į kitų asmenų nemandagų elgesį, patys jie nesugeba susivokti, jog tam tikrose situacijose elgiasi nekultūringai. Pavyzdžiui, garsiai kalba mobiliuoju telefonu ar viešumoje klausosi trankios muzikos. Be šių nekultūringų veikų, tyrėjai išskyrė ir kitus žmones dažnai erzinančius veiksmus: keikimąsi viešumoje, šiukšlinimą, nesisveikinimą ir pamiršimą padėkoti ar prisigėrusių žmonių agresyvius veiksmus.

REKLAMA
REKLAMA

Kitas pakankamai įdomus tyrimo rezultatas parodė, jog nekultūringas elgesys visiškai nekoreliuoja su socialine žmonių padėtimi visuomenėje. Taip buvo sugriauta stereotipinė nuomonė, jog skurdžiau gyvenantys žmonės nepasižymi geromis manieromis.

Atliktas tyrimas atskleidė, jog žmonių nuomonė apie savo bendrapiliečius pagerėjo. Jei prieš porą dešimtmečių tik kas antras respondentas patvirtino, jog kiti visuomenės nariai yra verti pasitikėjimo, tai dabar šis pasitikėjimo rodiklis siekia 65%. Tad pagal šią kategoriją Didžioji Britanija jau lenkia JAV, daugelį Europos valstybių ir Japoniją, bet vis dar atsilieka nuo Švedijos ir Kanados.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Atlikto tyrimo metu, specialistai vertino ir kasdienę žmonių veiklą ir kultūringo elgesio principų gajumą visuomenėje. Buvo stebimi maži miesteliai, vertinamas žmonių elgesys tam tikrose situacijose, bendraujama su žmonėmis, kurie pagal išankstines prognozes turėjo pasižymėti didesniu „nekultūringumo laipsniu“. Šie tyrimai atskleidė, jog tose kraštuose, kur jaunimo populiacija yra didesnė, požiūris į jaunų žmonių elgesį yra tolerantiškesnis. Tuo tarpu vietovėse, kur daugiau gyvena senyvo amžiaus žmonės, jaunimo elgesys dažnai būdavo vertinamas ne taip palankiai, o dažnai ir su išankstiniu nusistatymu.

REKLAMA

Plačiai paplitusi nuomonė, jog itin užimti ir daug dirbantys žmonės yra labiau linkę į šiurkštų bei nepagarbų elgesį, nepasitvirtino. Tyrimo rezultatai parodė, jog iš esmės galima išvesti priešingas tendencijas - šie žmonės kaip tik pasižymi didesniu socialiniu ir pilietiniu jautrumu. Kita vertus, mažiau užimti ir nelabai veiklūs žmonės pasižymėjo ir didesne nepagarba, pilietiniu nejautrumu, kitų asmenų elgesio stereotipizavimu bei nesugebėjimu adekvačiai vertinti savo manierų.

Anot ekspertų, tyrimas parodė, jog bendras žmonių kultūringumas yra itin jautrus bei greit kintantis reiškinys. Jei žmonės yra pratę sveikintis, užleisti kitiems vietas ar atlikti kitus paprastus mandagumo veiksmus, toks elgesys labai greitai skatina bendrą visų žmonių kultūringumo lygio kilimą. Bet užtenka į vieną nepagarbų elgesį atsakyti tokiu pat šiurkščiu elgesiu ir tai kaip mat pasklinda aplinkui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų