• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiuolaikinėje kultūroje alkoholis ir seksas turi labai artimą ryšį. Dauguma svaigalus vartoja tam, kad galėtų išlaisvinti save iš bet kokių pančių. Be to, tikima, kad alkoholis – stiprus afrodiziakas. Tačiau iš tikrųjų yra visai kitaip.

REKLAMA
REKLAMA

Svaigieji gėrimai turi tiek trumpalaikį, tiek ilgalaikį poveikius. Nors viskas ir prasideda maloniu apsvaigimu, pagyvinančiu seksualinį gyvenimą, tačiau galiausiai tai gali baigtis absoliučia apatija seksui bei apskritai prarastu gebėjimu lytiškai susijaudinti.

REKLAMA

Trumpalaikis alkoholio poveikis seksualiniam gyvenimui:

  • Alkoholis išlaisvina žmogų ir priverčia jaustis patogiau.
  • Atsiranda pasitikėjimas savimi, o nedideli alkoholiai kiekiai gali padėti bendraujant su kitais ar užsiimant seksualine veikla.
  • Nedidelis alkoholio kiekis turi teigiamą įtaką susijaudinimui ir seksualiniam troškimui.
  • Pakanka išgerti bent šiek tiek daugiau ir seksualinis atsakas sumažėja.
  • Dideliais kiekiais vartojamas alkoholis seksą paverčia sudėtingu arba iš viso nebeįmanomu. Kartu, tai gali įtakoti ir rizikingą seksualinį elgesį.
  • Didėjant vartojamo alkoholio kiekiui, tiek vyrai, tiek ir moterys susiduria su seksualinio susijaudinimo sumažėjimu bei trukdo pasiekti orgazmą.

 

REKLAMA
REKLAMA

Ilgalaikis alkoholio poveikis seksualiniam gyvenimui:

  • Piktnaudžiavimas alkoholiu sukelia erekcijos sutrikimus vyrams.
  • Tiek vyrams, tiek moterims sumažėja lytinis susijaudinimas, prarandamas sekso troškimas.
  • Tampa itin sudėtinga patirti orgazmą.

 

Lėtinis piktnaudžiavimas alkoholiu įtakoja ir antrines seksualines problemas. Į svaigalus įnikę žmonės turi mažiau ilgalaikių draugysčių, pasižymi prastesniu gebėjimu susirasti antrąją pusę bei išlaikyti pačius santykius. Taip pat atsiranda ir kitos socialinės, sveikatos, finansinės problemos, kas tokius asmenis paverčia mažiau trokštamais kaip seksualiniai partneriai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Blogiausia tai, kad ilgalaikio alkoholio vartojimo sukelti seksualinės sveikatos pokyčiai yra negrįžtami. Tyrimas, atliktas su alkoholikais, parodė, kad kai kurie vyrai vis tik galėjo atstatyti savo lytinį funkcionavimą, tačiau tam prireikė ilgo abstinencijos laikotarpio. Tačiau, kiek iš tikrųjų to laiko reikia ir kokių teigiamų pokyčių galima pasiekti, - neaišku.

Suaugusiems.lt inf.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų