Praėjusį mėnesį įmonėms įregistruoti 980 laikini apribojimai valdyti, naudotis ar disponuoti jų turtu. Palyginti su ankstesniu mėnesiu, turto areštų atvejų padaugėjo 94, o areštuoto turto suma išaugo 23 mln. Lt ir pasiekė 119 mln. litų, rodo kreditų biuro „Creditinfo“ analizė, atlikta pagal Centrinės hipotekos įstaigos duomenis.
„Išaugęs turto areštų skaičius transporto veikloje buvo viena pagrindinių priežasčių, kodėl areštų statistika kyla aukštyn. Praėjusiais metais fiksuotos tendencijos ne tik areštų, bet ir pradelstų įsipareigojimų statistikoje rodo atsinaujinančias transporto sektoriaus mokumo problemas. Beveik 40 proc. transporto bendrovių priskiriamos prie aukštos vėlavimo atsiskaityti rizikos“, – teigia Alina Buemann, kreditų biuro, kuriame formuojama juridinių ir fizinių asmenų kredito istorija, kredito rizikos vadovė.
Turto areštai taip pat išaugo tarp prekybos įmonių, tuo tarpu tarp statybos ir NT bendrovių turto areštų skaičius ženkliai sumažėjo.
Sausio mėnesį didžiausia dalis – virš 70 proc. – visų įregistruotų turto areštų teko transporto, statybos ir nekilnojamo turto, prekybos ir pramonės bendrovėms.
Daugiausiai įmonių turto areštų praėjusį mėnesį įregistruota Vilniaus (43 proc.), Kauno (18 proc.) ir Klaipėdos (14 proc.) apskrityse, o mažiausiai – Tauragės (1 proc.), Utenos (2 proc.) ir Alytaus (2 proc.) apskrityse. Išregistruotų turto areštų praėjusį mėnesį buvo 2 355, o išregistruoto turto suma buvo virš 300 mln. Lt.
Turto areštas yra priverstinis nuosavybės teisės į turtą arba atskirų jos sudedamųjų dalių – valdymo, naudojimosi ar disponavimo – laikinas apribojimas. Turto areštu siekiama užtikrinti įrodymus, civilinį ieškinį, galimą turto konfiskavimą, taip pat baudų ir nesumokėtų įmokų išieškojimą, kreditorių reikalavimų patenkinimą, kitų reikalavimų ir įsipareigojimų įvykdymą.