Draudimo bendrovės BTA duomenimis, dažniausiai į eismo įvykius praėjusiais metais lietuviai patekdavo keliaudami į svečias šalis per Lenkiją, tačiau nelaimingi atsitikimai, dėl kurių patiriamos traumos ar susižalojimai, dažniau įvykdavo svečiuojantis Turkijoje, Egipte ar Graikijoje. Lyginant 2010–uosius ir 2011–uosius metus, tiek eismo įvykių pagal Kasko ir privalomąjį transporto priemonių draudimą, tiek įvykių, dėl kurių asmenims prireikė būtinosios medicinos pagalbos užsienyje skaičius augo 8%.
Daugiausia eismo įvykių pagal transporto draudimo rūšis 2010 metais lietuviai patyrė Rusijoje, Lenkijoje ir Norvegijoje, kas bendrai sudarė 50% visų eismo įvykių už Lietuvos ribų. Tuo tarpu 2011 metais ir vėl pirmavo Lenkija. Pernai šioje valstybėje mūsų tautiečių patirtų eismo įvykių skaičius išaugo net 30%. Antra pagal avaringumą šalis pernai buvo Vokietija, trečia – Rusija. Norvegijoje įvykių 2011 metais ženkliai sumažėjo.
„Kelionė per Lenkijos teritoriją dažnai neišvengiama kiekvieno automobiliu į Vakarų Europą išsiruošusio keliautojo dalis. Prieš gerą dešimtmetį Lenkijos keliai kėlė siaubą kiekvienam vairuotojui. Dabar situacija geresnė, tačiau net ir nežiūrint į tai, avarijų Lenkijos keliuose daugiausia. Apie patirtus eismo įvykius Lenkijoje sulaukiame klientų pranešimų kone kasdien, o žalų dydis siekia nuo kelių ar keliolikos tūkstančių iki dešimčių ar šimtų tūkstančių litų, priklausomai nuo eismo įvykio sudėtingumo. Neabejotinai skaudžiausi yra tie įvykiai, kurių metu sužalojami asmenys“, – sakė BTA Žalų reguliavimo departamento direktorė Karolina Karpova.
Draudikų duomenimis, 2011 metais 8% padaugėjo ir įvykių pagal kelionės draudimo rūšį (asmens būtinoji medicinos pagalba). Apie 40% visų registruotų įvykių ir 2010, ir 2011 metais sudarė įvykiai Turkijoje, Graikijoje ir Egipte. Šiose šalyse vidutinė žala sudaro apie 700 litų. Kita dalis įvykių – 34% įvyko kaimyninėse Baltarusijoje, Rusijoje, Lenkijoje, Latvijoje, Estijoje. Taip pat 26% atvejų būtinosios medicinos pagalbos prireikė besisvečiuojantiems Prancūzijoje, Italijoje, Vokietijoje ir Anglijoje.
„Tokia statistika ir stebina ir ne, nes paprastai keliaujantys į tolimas šalis draudimą suvokia kaip būtinybę, tačiau, jei vykstama į kaimynines Latviją, Estiją ar Lenkiją – apie draudimą neretai net nepagalvojama. Tačiau trauma ar netikėtas sveikatos sutrikimas dėl kurio gali prireikti medikų pagalbos svečioje šalyje paprastai įvyksta labai netikėtai, o prireikus ambulatorinės ar net stacionarios medikų pagalbos ir neturint medicinos draudimo – kelionės išlaidos gali išaugti iki neregėtų aukštumų“, – konstatavo K. Karpova.