Netekusi vieno iš įkūrėjų Henriko Fiskerio ir 75 proc. savo darbuotojų „Fisker Automotive“ kompanija ir toliau susiduria su problemomis. Atleisti darbuotojai kaltina automobilių gamintoją iš anksto nepranešus jiems apie tokius ketinimus, vadina kompanijos veiksmus neteisėtais ir kelia jai federalinį ieškinį. Legalizuoti atleidimą darbuotojai turbūt siekia ir todėl, kad greta išmokų už neišnaudotas atostogas jie negavo jokių išeitinių kompensacijų.
„Fisker“ atstovai kaltinami pažeidę tiek federalines, tiek ir Kalifornijoje galiojantį įspėjimo apie darbuotojų perkvalifikavimą ar pozicijos keitimą įstatymą. Jame skelbiama, kad apie galiojančios sutarties nutraukimą darbuotojams turi būti pranešta ne vėliau kaip likus 60 planuojamo jo vykdymo. Tokiu būdu jie nėra užklumpami netikėtai ir gali imtis priemonių, užtikrinti savo finansinį stabilumą.
Kompanija taip pat privalo kiekvienam atleidžiamam darbuotojui sumokėti atlygį už 60 darbo dienų. Į jį įeina ne tik darbo užmokestis, bet ir priedai. Greta šios kompensacijos „Fisker“ darbuotojai taip pat gali gauti papildomų lėšų, kadangi už kiekvieną dieną vėlavimo vykdyti įsipareigojimus kompanija turės sumokėti dar po 500 dolerių (1,3 tūkst. litų).
Tolimesniuose kaltinimuose taip pat dėstoma, kad „Karma“ įkraunamo hibridinio modelio gamintojai pažeidė Kalifornijos darbo įstatymą, kadangi nebuvo pranešta ir apie numatomus atleidimus ir kitur – vietinės darbo jėgos ir išrinktų vadovų Anaheime ir Oranžo apygardoje.
„Fisker“ tenkantis spaudimas yra dar didesnis ir dėl būtinybės iki balandžio 22 d. įgyvendinti energetikos departamento reikalavimus tam, kad gautų 10 mln. dolerių paskolą.
Kaip pažymėjo energetikos departamento atstovė Aoife McCarthy, federalinės paskolos išmokos buvo sustabdytos 2011 m. po to, kai „Fisker“ nebegalėjo įgyvendinti savo tikslų. Anot jos, toks sprendimas priimtas siekiant nepažeisti mokesčių mokėtojų interesų.
„Nepaisant „Fisker“ sunkumų bendras paskolų paketas, skirtas daugiau nei 30 projektų vykdomas labai sėkmingai ir daugiau nei 10 mlrd. dolerių (26,6 mlrd. litų) iš paskolos nuotolių rezervo, kurį kongresas skyrė šioms programoms išlieka nepaliestas“, − sakė ji.