Seimas ėmėsi svarstyti Valstybės tarnybos įstatymo pataisą, kuria siekiama palengvinti susikompromitavusių valstybės tarnautojų atleidimą iš darbo.
Pataisos projekte, kuriam antradienį po pateikimo pritarė Seimas, siūloma panaikinti išsamų valstybės tarnautojo atleidimo pagrindų sąrašą ir nustatyti, kad tarnautojas gali būti atleidžiamas už bet kokį šiurkštų tarnybinį nusižengimą pareigoms ar etikos principams.
"Pritarus teikiamam projektui būtų sukurtos veiksmingos priemonės susikompromitavusiems valstybės tarnautojams atleisti. Valdininkams nebūtų galimybės išvengti atsakomybės, motyvuojant tuo, jog galiojantis Valstybės tarnybos įstatymas nenumato vieno ar kito konkretaus atleidimo pagrindo", - teigė Seime vienas pataisos iniciatorių, valdančiosios Naujosios sąjungos (NS, socialliberalų) frakcijos narys Alvydas Sadeckas.
"Tai turėtų padėti kur kas efektyviau spręsti korupcijos prevencijos problemas", - pažymėjo A. Sadeckas, kuris yra parlamentinio Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas.
A. Sadecko teigimu, iki šiol galiojantys įstatymai nenumatė atsakomybės už valstybės tarnautojų etikos principų laikymąsi, tarp jų ir principo, kad atlikdamas tarnybines pareigas valstybės tarnautojas negali siekti naudos sau, savo šeimai ar savo draugams.
Pataisa inicijuota reaguojant į visuomenėje kilusį skandalą dėl žemės sklypų įsigijimo prestižinėse vietose.
Paaiškėjo, kad ne vienas žemėtvarkos specialistas ir kai kurie kiti aukšti valstybės tarnautojai savanaudiškai pasinaudojo turima informacija apie vertingus sklypus.
BNS