• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuva baiminasi, kad priėmusi dešimt naujų narių Europos Sąjunga gali nepadidinti metalo importo kvotų Rusijai, Ukrainai ir Kazachstanui - jei ateinantiems metams kvotos nebus didesnės, nei buvo nustatytos iki šiol, mūsų šalies verslininkai bus priversti ieškoti partnerių Europoje.

REKLAMA
REKLAMA

Ūkio ministerijos specialistų teigimu, kol kas verslininkai vangiai mezga ryšius su Europos Sąjungos įmonėmis, kadangi su Rusijos ir Ukrainos gamintojais yra nusistovėję geri santykiai - tenkina ir žaliavos kaina, ir kokybė, ir nedideli transportavimo kaštai.

REKLAMA

"Kai kurių pozicijų metalų mes sunaudojame tiek, kiek Europos Sąjunga pagal kvotą įsileidžia. Kiekvieno metalo grupėms, importuojamoms iš Rusijos, Ukrainos ir Kazachstano, yra nustatytos kvotos. Kadangi šios kvotos šalims neskirstomos, viskas priklauso nuo verslininkų apsukrumo - kas pirmas suskubs. Išnaudojus kvotą įsivežti metalo iš šių šalių bus neįmanoma, todėl jau dabar įmonės turėtų persiorientuoti iš Rytų į Vakarus, - aiškina Ūkio ministerijos Užsienio prekybos skyriaus vedėjas Romualdas Rauckis.

REKLAMA
REKLAMA

Anot jo, importo licenciją gavusi įmonė bus nuolat stebima, fiksuojant, kaip išnaudojama kvota, o ją išnaudojus - importas uždraustas.

R. Rauckis sako, kad Rusijai 2004 metams patvirtinta metalo kvota yra didesnė nei 2003 metams, tačiau šis padidėjimas veikiau susijęs su augančiomis gamybos reikmėmis nei su dešimčia būsimų Europos Sąjungos valstybių. Ukrainai, iš kurios Lietuva įsiveža daugiausia metalo, kvota dar nėra nustatyta. Iš Kazachstano įvežamam metalui, kitaip nei Rusijai ar Ukrainai, ES yra nustačiusi nedaug kvotų - vos kelių rūšių metalui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

"Dėl Ukrainos kol kas vyksta derybos, kadangi Europos Sąjunga nėra patenkinta tuo, kad ukrainiečiai metalo laužui taiko 30 proc. eksporto muitą. Šiuo klausimu vyksta derybos ir tikimasi, kad galutinis sprendimas bus priimtas rugsėjį", - teigia R. Rauckis. Sprendžiant šią problemą Lietuva kooperuojasi su Baltijos kaimynėmis, kurios, kitaip nei Lenkija, neturi jokios metalurgijos įmonės.

REKLAMA

"Mūsų šalis daugiausiai metalo importuoja iš Ukrainos. Daug jo reikia laivininkystei, Alytaus "Astrai" ir "Snaigei", kitoms pramonės įmonėms", - tikina pareigūnas.

Ūkio ministerija ketina rengti specialius seminarus ir aiškinti verslininkams, kad persiorientuoti būtina - ne skaičiuoti, ar apsimokės, ne pirkti metalą Vakaruose, bet pradėti veikti.

ELTA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų