Rugsėjo 25 d. TS-LKD pirmininkas Andrius Kubilius ir TS-LKD pirmininko pavaduotoja Irena Degutienė Lietuvos verslo darbdavių konfederacijos (LVDK) kvietimu susitiko su šios organizacijos Tarybos ir Prezidiumo nariais.
Susitikimo metu buvo pristatytos TS-LKD programinės nuostatos, išdėstytos parengtame veiklos plane 2009- 2012 m.
Susitikimo dalyvius labiausiai domino TS-LKD pozicija dėl LEO LT.
A.Kubilius atmetė nepagrįstas kalbas, kad TS-LKD kaip socialdemokratų koalicijos partneriai yra prisidėję prie LEO LT projekto gimimo.
“Po A. Brazausko – V. Uspaskicho Vyriausybės griūties, mes Prezidentui V. Adamkui siūlėme formuoti kitokią – Proveržio - koaliciją, tačiau V.Adamkus nepalaikė mūsų iniciatyvų. Nenorėdami, kad valdžioje išliktų susikompromitavusi darbo partija, sutikome paremti G. Kirkilo mažumos vyriausybę. Manėme, kad G.Kirkilas bus modernesnis už A. Brazauską, drąsiai žengs Lietuvai reikalingų permainų keliu. Buvome naivūs. Jau po metų teko nusivilti premjero ir jo vyriausybės gebėjimais. Skaudu, kai tenka nusivilti žmonėmis, kuriais pasitikėjai. Eini klaidų ir bandymų keliu, svarbu mokytis iš jų,” - sakė A. Kubilius.
TS-LKD pirmininko nuomone, šiai vyriausybei ypač trūko strateginio veikimo. Pasak A. Kubiliaus, stiprus verslas, stiprios interesų grupės sugebėjo Vyriausybei primesti savo darbotvarkę. “Kai pamatėme, kad ši Vyriausybė nesugeba ginti visuomenės interesų bandėme stabdyti derybas bei balsavimą Seime dėl LEO steigimo. Deja, mus pavedė A. Zuoko liberalcentristai ir mums nepavyko sužlugdyti balsavimo procedūros,”- priminė A. Kubilius.
TS-LKD pirmininkas pažadėjo, kad jeigu jiems po rinkimų teks formuoti naują Vyriausybę, jie taisys sutarties su LEO klaidas. “Situaciją galima radikaliai pakeisti. Pirmiausia taisysime Elektros energijos įstatymą. Inicijuosime LEO LT veiklą reglamentuojančių įstatymų ir Vyriausybės priimtų sprendimų pakeitimus, susijusius su LEO LT monopolijos valdymu, užtikrindami viešojo intereso viršenybę prieš privataus kapitalo tikslą siekti tik naudos sau. Į LEO LT ir jos kontroliuojamų bendrovių valdymo organus turės būti deleguoti viešąjį interesą įsipareigoję apginti nuo privataus sektoriaus nepriklausomi žmones. Per Vyriausybės turimus du trečdalius akcijų, pilnai išnaudosime bendrovės valdybos ir stebėtojų tarybos instrumentus,” - pažymėjo A. Kubilius.
TS frakcijos seniūnė Seime Irena Degutienė atkreipė verslininkų dėmesį į tą svarbią aplinkybę, kad kuomet konservatoriai palaikė mažumos vyriausybę, dar nebuvo jokio LEO. “Mes dėl LEO nepritarėm iš karto, kai tik prasidėjo kalbos apie tai. Drauge su seimo nariu K. Čilinsku parašėme pareiškimą, kad būtų vetuotas tas įstatymas. Buvome su Čilinsku ir pas Prezidentą. Jam išsakėme savo ir didžiosios dalies visuomenės bei inteligentijos nuogastavimus bei nerimą dėl LEO neskaidraus kūrimo. Deja, galiu tik apgailestauti, kad Prezidentas šį įstatymą pasirašė”, - sakė I. Degutienė.
Išskirtinio dėmesio susilaukė ir kitos temos: energetikos reikalai, tradicinė ir alternatyvi energetika, daugiabučių namų renovavimo perspektyvos, viešieji finansai, prasidėjusi krizė ir gresiantis ekonomikos lėtėjimas, smulkaus ir vidutinio verslo skatinimo galimybės, sveikatinimo centrų plėtra bei Socialinių iniciatyvų įstatymo projektas.
TS-LKD vadovai akcentavo, kad jie vienareikšmiai pasisako už verslo asocijuotų institucijų bei profsąjungų, nevyriausybinių organizacijų, mokslininkų įtraukimą į realų valstybės reikalų sprendimą.
“Mes ir savo plane sakome - drąsios ir išmintingos permainos ir susitarimai vardan tų permainų sėkmės. Reikia perimti iš Europos tarimosi ir susitarimo metodiką,” - pažymėjo A. Kubilius.