• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Trijų šalies specialiųjų tarnybų atstovai ketvirtadienį (10.30) paneigė spaudoje paskelbtą informaciją apie neva atliekamus tyrimus dėl buvusio sostinės savivaldybės pastato Vilniaus centre pirkėjų ryšių su teroristais.

REKLAMA
REKLAMA

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) direktorius Valentinas Junokas teigė, kad STT negavo jokių prašymų tirti šį pirkimo atvejį.

REKLAMA

"Iki šiol niekas nesikreipė į mūsų tarnybą dėl šio atvejo, mes neturime jokių faktų apie galimą korupciją, kurią tirti yra mūsų kompetencija", - sakė V. Junokas.

Valstybės saugumo departamento (VSD) atstovas spaudai Vytautas Makauskas teigė, kad VSD pastatų pardavimu neužsiima ir šio atvejo netiria. Jo teigimu, tai daryti galėtų Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba (FNTT).

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau šios tarnybos atstovė ryšiams su visuomene Irma Montvilienė sakė, kad tarnyba jokio tyrimo dėl savivaldybės pastato pardavimo neatlieka.

Dienraštis "Lietuvos rytas", remdamasis neįvardytais šaltiniais, ketvirtadienį pranešė, kad Lietuvos specialiosios tarnybos pastaruoju metu tikrina įtarimus, jog buvusį sostinės savivaldybės pastatą Vilniaus centre galėjo įsigyti su Saudo Arabijos ar kitų šalių teroristais, galbūt netgi su garsiąja "Al Qaeda" grupuote susiję asmenys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Prieš dvi savaites beveik nežinomas juridinis asmuo už 16,126 mln. litų aukcione įsigijo Vilniaus savivaldybės administracinį pastatą miesto centre, ties Lukiškių aikšte, Gedimino prospekte.

Oficialiai rūmus nusipirko Vilniuje registruota uždaroji akcinė bendrovė "Faris Investment Company", pristatoma kaip Ispanijos kapitalo kompanija.

REKLAMA

Pasirašant sutartį su Vilniaus savivaldybe investuotojams atstovavo Saudo Arabijos pilietis, bendrovės "Faris Investment Company" generalinis direktorius Dawoodas Salehas D. Alosaimi (Davudas Salehas D. Alosaimis).

Vilniaus savivaldybė, mėgindama parduoti Gedimino prospekte esantį Miesto plėtros departamento pastatą, buvo atsidūrusi aklavietėje.

REKLAMA

Sutartį savivaldybės vardu pasirašęs mero pavaduotojas Algimantas Vakarinas "Lietuvos rytui" aiškino manąs, kad "Faris Investment Company" yra pakankamai turtinga kompanija, nes domisi ir kitu nekilnojamuoju turtu Vilniuje.

Savivaldybės atstovai taip pat dar nežino, kaip parduotas pastatas ateityje bus naudojamas.

"Aš kalbėjau su jais, kai pasirašėme sutartį. Jie klausė, kaip mes įsivaizduojame, kas ten galėtų būti. Sakėme, kad tai priklausys nuo investuotojo. Jie pasakė savo poziciją, kad kalbėsis su savo architektais, kurie, išanalizavę aplinką bei miesto infrastruktūrą, pasiūlys, ką jie ten galėtų organizuoti", - pasakojo A. Vakarinas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kol kas sandoris su verslininkais vyksta sklandžiai.

Per nustatytą laiką "Faris Investment Company" be problemų sumokėjo nustatytą 25 proc. pradinį įnašą - 4 mln. litų.

Su naujaisiais savininkais pasirašyta sutartis. Pagal ją visą sumą pirkėjai turėtų pervesti per dvejus metus, mokėdami kas ketvirtį lygiomis dalimis.

Gruodžio mėnesį sostinės valdžia ketina parduoti ir pagrindinius Vilniaus savivaldybės rūmus Gedimino prospekte.

BNS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų