• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Valdančiosios daugumos Seime atstovai valdžios krizę Lietuvos sostinėje Vilniuje siūlo spręsti sudarant naują "didžiąją koaliciją" ir renkant naują merą. "Reikėtų galvoti apie didžiąją koaliciją, ir šiandien sunku pasakyti, kas būtų meras -socialdemokratas ar liberalas", - spaudos konferencijoje pirmadienį sakė Socialdemokratinės koalicijos frakcijos Seime seniūnė Irena Šiaulienė.

REKLAMA
REKLAMA

Ji nekonkretizavo, kas galėtų priklausyti "didžiajai koalicijai", apie kurios sudarymo galimybę BNS žurnalistui anksčiau yra kalbėjęs ir liberalas eksmeras Artūras Zuokas.

REKLAMA

Anot socialdemokratės, porą mėnesių besitęsiantys ginčai, kas turi tapti Vilniaus meru, "nėra naudingi nei mums, nei opozicijai". Todėl, I. Šiaulienės manymu, "Konstitucinio Teismo sprendimas yra tas taškas, kuris privers abi puses ieškoti konstruktyvaus problemos sprendimo".

Konstitucinis Teismas praėjusį penktadienį pareiškė, kad Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo pataisos, leidžiančios parlamentarams, išrinktiems į savivaldybių tarybas, dalyvauti pirmajame po išrinkimo savivaldybės tarybos posėdyje, prieštarauja Konstitucijai.

REKLAMA
REKLAMA

Tuo tarpu dabartinis Vilniaus meras, kurio įgaliojimai yra sustabdyti, buvo išrinktas dalyvaujant trims Seimo nariams.

Balandžio 15 dieną Vilniaus apygardos administracinis teismas sustabdė Vilniaus meru išrinkto socialdemokrato Gedimino Paviržio ir jo pavaduotojo liberaldemokrato Juozo Imbraso įgaliojimus, kol bus išnagrinėtas liberalų skundas dėl mero ir vicemero rinkimų teisėtumo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

I. Šiaulienės nuomone, "Konstitucinio Teismo sprendimas skatins abi politines jėgas, kovojančias dėl mero posto, eiti į konkretų pokalbį ir ieškoti išeities taškų".

Pasak I. Šiaulienės, būsimasis susitarimas dėl to, kas bus Vilniaus meru, "turi būti naudingas vilniečiams". "Juo labiau kad kalbama ne apie didžiąją politiką, o apie savivaldybių lygmenį, apie reikalų tvarkymą savivaldybių lygmeniu", - sakė I. Šiaulienė.

REKLAMA

Šiai nuomonei pritarė ir toje pačioje spaudos konferencijoje dalyvavęs socialdemokratas Gediminas Kirkilas.

"Derybos turi prasidėti nuo pradžių. Partijos pagal savo svorį ir įtaką turėtų pasidalinti valdžią, o valdžios ten yra pakankamai, nes be mero posto dar yra vicemerai, komitetų pirmininkai ir savivaldybės administratorius pareigybė", - pabrėžė G. Kirkilas.

REKLAMA

Liberalai rinkimuose į Vilniaus miesto tarybą gavo daugiau vilniečių balsų nei kitos partijos, tačiau po politinės kombinacijos naujojoje taryboje meru buvo išrinktas ne liberalas Artūras Zuokas, o socialdemokratas G. Paviržis.

Tačiau, G. Kirkilo teigimu, liberalai turėtų atsisakyti nuostatos, kad vienintelis galimas kandidatas į merus yra A. Zuokas, vadovavęs miestui per ankstesnę mero kadenciją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

"Liberalų nusistatymas, kad Artūras Zuokas yra nepakeičiamas, trukdo deryboms", -sakė G. Kirkilas.

Žurnalistų paklaustas, ar socialdemokratai ir toliau į Vilniaus mero postą siūlys G. Paviržį, I. Šiaulienė sakė, kad "viskas priklausys nuo to, kaip bus susitarta".

"Tačiau neatmetamas ir šis (į merus kelti G. Paviržį - BNS) variantas", - nurodė I. Šiaulienė.

REKLAMA

Konstitucinis Teismas praėjusį gruodį išaiškino, jog Seimo nariai negali būti savivaldybių tarybų nariais. Nepaisant tokio sprendimo, priimto po pernai gruodžio 22 dieną įvykusių savivaldybių tarybų rinkimų, Seimas nusprendė padaryti išimtį ir leisti parlamentarams dalyvauti pirmuosiuose savivaldybių tarybų posėdžiuose. Pirmajame sostinės savivaldybės tarybos posėdyje ir Vilniaus mero rinkimuose dalyvavo parlamentarai Vladimiras Orechovas, Vasilijus Fiodorovas ir Eduardas Šablinskas.

REKLAMA

G. Paviržį į merus pasiūlė pirmojo tarybos posėdžio išvakarėse susibūrusi penkių partijų koalicija. Šiai koalicijai priklauso Lietuvos lenkų rinkimų akcija (LLRA), Lietuvos socialdemokratų partija, Liberalų demokratų partija, Lietuvos rusų sąjunga ir Naujoji sąjunga (socialliberalai).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tuo tarpu A. Zuoką remia liberalų frakcija bei konservatoriai.

Abi pusės turi apylygiai mandatų. Liberalai praėjusią savaitę skelbė, kad drauge su konservatoriais ir iš priešininkų stovyklos perėjusiais pora lenkų turi vieno mandato persvarą, nors LLRA lyderis teigė nesąs oficialiai informuotas apie "perbėgėlius".

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų