• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimas antradienį po svarstymo nepritarė nutarimo projektui paskirti Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) nariais antrai kadencijai Vytautą Andriulį ir Algimantą Dziegoraitį.

REKLAMA
REKLAMA

Jų kadencija baigėsi rugsėjo pabaigoje. V.Andriulis iki tol ėjo ir komisijos pirmininko pareigas.

REKLAMA

Balsuojant dėl nutarimo projekto dauguma balsavusiųjų susilaikė. Iš viso 18 balsavo už, 1 prieš ir 25 susilaikė.

Opozicinės Tėvynės sąjungos - konservatorių frakcijos atstovai tai pavadino "skandalingiausiu šio Seimo balsavimu".

"Jis parodė, jog nereikalinga principinga komisija, kuri nagrinėtų paties Seimo ir Vyriausybės neskaidrius reikalus", - pareiškė frakcijos seniūnas Andrius Kubilius.

REKLAMA
REKLAMA

Jis valdančiosios daugumos nepritarimą komisijos narių paskyrimui sieja su šios komisijos ketinimais nagrinėti premjero Algirdo Brazausko galimą viešųjų ir privačių interesų konfliktą parduodant jo žmonai priklausančio viešbučio "Draugystė" (dabar "Crowne Palace" - BNS) akcijas.

Dėl to į komisiją buvo kreipęsi konservatoriai.

Tačiau V.Andriulio ir A.Dziegoraičio kandidatūroms nepritarė ne tik valdančiosios daugumos, bet ir kai kurie opozicinės Liberalų ir centro frakcijos nariai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Frakcijos seniūno teigimu, liberalcentristai pasigedo komisijos aktyvumo.

Kadangi dviejų komisijos narių įgaliojimai yra pasibaigę ir nepaskirti nauji nariai bei jos pirmininkas, VTEK darbas yra paralyžiuotas.

"Akivaizdu, jog šiuo sprendimu komisijos darbas bus sutrikdytas dar ilgam. Artėjant rinkimams gali ryškėti valdančiosios daugumos interesų konfliktai, bet nebus kam oficialiai reaguoti", - BNS sakė konservatorius Jurgis Razma.

REKLAMA

V.Andriulio ir A.Dziegoraičio kandidatūras Seimui pasiūlė Aukščiausiojo Teismo pirmininkas ir Lietuvos teisininkų draugija. Dabar jie turės pasiūlyti naujus kandidatus.

Iš viso komisiją sudaro penki nariai. Kitus narius į komisiją delegavo prezidentas, Seimo pirmininkas ir premjeras.

Komisija kontroliuoja, kaip vykdomas Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymas, svarsto skundus dėl įstatymo pažeidimų, kaupia valstybės tarnautojų ir politikų viešųjų ir privačių interesų deklaracijas.

Dėl komisijos sprendimų turėjo atsistatydinti keli aukšti valstybės pareigūnai, tarp jų ir ministrai.

BNS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų