Į bendrą Jungtinę ir liberalų frakciją Seime susivieniję liberalai, centristai ir modernieji krikščionys demokratai siūlo prie jų prisijungti ir atskirą frakciją šiuo metu sudarantiems konservatoriams.
Tokį pasiūlymą antradienį (03.24) Seime surengtoje spaudos konferencijoje pristatė Jungtinės ir liberalų frakcijos seniūnas Eligijus Masiulis.
"Kviečiame ir darome oficialų pasiūlymą konservatorių frakcijai prisijungti prie mūsų didžiausios opozicinės frakcijos", - sakė E. Masiulis.
Pasak jo, Seimo opozicinės frakcijos turėtų peržengti "siaurų interesų rato ribas" ir konservatorių frakcijos prisijungimas opozicijai leistų dar labiau "sukoncentruoti jėgas".
Toje pačioje spaudos konferencijoje kalbėjęs Seimo pirmininko pavaduotojas liberalas Gintaras Steponavičius pripažino, kad šiuo metu opozicija "neturi svertų, kad galėtų blokuoti daugumos sprendimus".
Jungtinė ir liberalų frakcija šiuo metu turi 25, Tėvynės sąjungos - konservatorių frakcija - 9 narius. Iš viso Seimą sudaro 141 narys, tačiau keturios parlamentarų vietos šiuo metu yra laisvos.
Valdančiąją daugumą sudarančios Naujosios sąjungos (socialliberalų) ir Socialdemokratinės koalicijos frakcijos atitinkamai turi 25 ir 50 narių.
Susivienijusios konservatorių bei Jungtinė ir liberalų frakcijos turėtų daugiau kaip pusę visų mažumai priklausančių narių.
Pagal Seimo Statutą frakcijos, turinčios daugiau kaip pusę visų mažumai priklausančių parlamentarų, seniūnas tampa opozicijos lyderiu ir gali naudotis jam suteiktomis teisėmis, tarp jų - dalyvauti ir balsuoti Seimo valdybos posėdžiuose.
Praėjusį savaitgalį Kaune vykusiame Lietuvos liberalų sąjungos (LLS) suvažiavime kalbėjęs kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus paragino liberalus aktyviai bendrauti su konservatoriais.
"Tikiuosi, kad prezidento V. Adamkaus pastaba padės liberalams įveikti kažkokius nepilnavertiškumo kompleksus ir mūsų bendradarbiavimas taps normalesnis", - pirmadienį spaudos konferencijoje teigė Tėvynės sąjungos - konservatorių frakcijos seniūnas Andrius Kubilius.
Jis sakė, kad konservatoriai siūlo besivienijančių Liberalų, Centro ir Moderniųjų krikščionių demokratų partijų atstovams kelti bendrus kandidatus į keturias šiuo metu laisvas Seimo narių vietas, tačiau iki šiol neišgirdo atsakymo.
Komentuodamas tai BNS, Jungtinės ir liberalų frakcijos seniūnas E. Masiulis teigė, kad "kol kas iš konservatorių nesulaukta oficialaus pasiūlymo kelti bendrus kandidatus į šiuo metu laisvas Seimo narių vietas".
"Mes pasiruošę derinti su konservatoriais mūsų pozicijas, nes tai ištisų prasminga centro dešiniųjų vienybei", - teigė E. Masiulis.
Išsakytai nuomonei, kad atskirų kandidatų kėlimas laisvose vienmandatėse apygardose "nieko gero neduotų", pritarė ir konservatorius A. Kubilius.
Tačiau pirmadienį jis taip pat nurodė, kad "negavę aiškių atsakymų, konservatoriai bus priversti kelti savo kandidatus visose apygardose".
Naujų Seimo narių rinkimai trijose vienmandatėse apygardose Vilniuje ir vienoje Panevėžyje vyks birželio 15 dieną.
BNS