Prezidento Rolando Pakso sukviestame Seimo frakcijų pasitarime dėl kitų metų valstybės biudžeto projekto trečiadienį opozicijos atstovai pasigedo paties prezidento pozicijos dėl biudžeto.
"Tenka apgailestauti, kad prezidentas dėl biudžeto tik klausė, bet nieko nesiūlė, nebandė sutelkti frakcijų kokiam nors apsisprendimui, kas turėtų būti prioritetiškai finansuojama ir kas mažiau finansuojama", - po pusantros valandos trukusio susitikimo Prezidentūroje sakė konservatorių lyderis Andrius Kubilius.
Atsakydamas į šią kritiką prezidento atstovas spaudai Rosvaldas Gorbačiovas pastebėjo, kad diskusijos tik prasideda.
"Ačiū, bet mes jau savo poziciją išdėstėme, o kitų dar nesulaukėme", - lakoniškai atsakė A.Kubilius.
Prezidento patarėja vidaus politikos klausimais Dalia Kutraitė-Giedraitienė sakė, kad susitikime prezidentas klausė frakcijų vadovų nuomonės, ar biudžeto projektas atitinka Lietuvos ūkio plėtros ir ilgalaikės valstybės strategijos prioritetus.
Liberalcentristas Eligijus Masiulis apgailestavo, kad biudžeto projekte per mažai dėmesio skiriama esminiams valstybės įsipareigojimams, tokiems kaip rublinių indėlių grąžinimui ar žemės reformai, o prisiimami nauji įsipareigojimai.
Tuo tarpu socialdemokratas Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Algirdas Butkevičius dėkojo prezidentui už galimybę išsakyti Seimo frakcijoms savo poziciją ir akcentavo, kad šį kartą susitikimas buvo skirtas nuomonėms išklausyti, o ne prezidento pozicijai išgirsti.
Į susitikimą su prezidentu pakviesti Liberalų ir centro, Naujosios sąjungos (socialliberalų), Liberaldemokratų, Socialdemokratinės koalicijos, Tėvynės Sąjungos - konservatorių, Valstiečių ir Naujosios demokratijos partijų frakcijų, taip pat mišrios Seimo narių grupės atstovai.
Antradienį Seimas po pateikimo pritarė 2004 metų biudžeto projektui, kuriame numatyta, kad nacionalinis biudžetas 2004 metais gaus 13,322 mlrd. litų pajamų (20 proc. daugiau nei šiemet), o jo išlaidos sieks 15,239 mlrd. litų.
Kitų metų biudžete numatyta 1,579 mlrd. litų ES paramos lėšų į Lietuvos biudžetą ir 440 mln. litų Lietuvos įmokų į ES biudžetą. 2005 metais Lietuva į ES biudžetą turės pervesti jau 700 mln. litų.
BNS