Šiandien, 10 val. Seime prasidėjo posėdis, kuriame paaiškės pareigūnų ilgai slėpta informacija, kuriems parlamentarams norima pareikšti įtarimus ėmus kyšius.
Generalinio prokuroro pavaduotojas Gintaras Jasaitis Seimo plenariniame posėdyje perskaitys prašymą panaikinti kai kurių parlamentarų asmens neliečiamybę, t.y. leisti juos patraukti baudžiamojon atsakomybėn.
Šį prašymą laikinasis Seimo pirmininkas Česlovas Juršėnas gavo išvakarėse.
Pagal Seimo statutą, Seimo nario asmuo yra neliečiamas. Be parlamento sutikimo jis negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, suimamas, negali būti kitaip suvaržoma jo laisvė, išskyrus atvejus, kai jis užtinkamas darąs nusikaltimą.
Generalinės prokuratūros tyrimas atliekamas dėl UAB "Rubikon" didelės vertės svetimo turto įgijimo apgaule, patikėto turto iššvaistymo, neteisėtos juridinio asmens veiklos, nusikalstamu būdu įgytų pinigų legalizavimo, neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ir turtą pateikimo, apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo ir valstybės tarnautojų papirkimo.
Prieš porą savaičių paaiškėjo, kad STT turi operatyvinės medžiagos apie kelių Seimo narių korupcinius ryšius su "Rubicon group" valdybos pirmininku Andriumi Janukoniu. Verslininkas esą darė įtaką kai kurių įstatymų pakeitimams, o už tai atsiskaitė pinigais.
Po G. Jasaičio pranešimo, Seimo posėdyje bus daroma ne trumpesnė nei valandos, bet ne ilgesnė nei 2 valandų pertrauka. Po to Seimas turėtų sudaryti tyrimo komisiją dėl sutikimo parlamentarus patraukti baudžiamojon atsakomybėn.
Č. Juršėno teigimu, komisiją turėtų sudaryti 12 narių, kurie proporcingai atstovaus visoms frakcijoms ir mišriai Seimo narių grupei.
Komisija privalės išklausyti prokuratūros atstovą ir parlamentarus, kurių neliečiamybės atėmimo klausimas sprendžiamas, arba kitus jų įgaliotus Seimo narius, nebent šie be svarbios priežasties neatvyksta į posėdį ar atsisako duoti paaiškinimus.
Kai komisija parengs ir paskelbs savo pažymą bei rezoliucijos projektą, Seimo nario asmens neliečiamybės atėmimo klausimas bus įrašytas į Seimo artimiausio posėdžio darbotvarkę.
Svarstant šį klausimą, taip pat pateiktame rezoliucijos projekte turės būti apsiribojama tik Generalinės prokuratūros teikime nurodytų faktų interpretavimu, vertinimu arba patikslinimu.
Jei rezoliucijos projekte numatoma patenkinti teikimą, ji gali būti priimta, kai už projektą balsuoja daugiau kaip pusė visų Seimo narių, t.y. bent 71 parlamentaras.
ELTA