Seimas ketvirtadienį po pateikimo pritarė prieštaringai vertinamam Laikinojo verslo mokesčio įstatymo projektui. Projektą pateikęs finansų ministras Algirdas Butkevičius pakartojo manąs, kad įsivedusi mokestį nuo apyvartos Lietuva gali nukentėti finansiškai.
Už projektą balsavo 59 Seimo nariai, o prieš - 37 parlamentarai. Projektas perduotas svarstyti Biudžeto ir finansų komitetui bei dviem pagalbiniams komitetams.
Kaip pranešė Lietuvos radijas, pateikus šį įstatymo projektą parlamentarai didžiausią dėmesį skyrė ne įstatymo turiniui, o tarpusavio santykių aiškinimuisi.
Solidarumo mokesčio autorystės išsižadėjo ir Darbo partijos lyderis Viktoras Uspaskichas, ir Valstiečių ir Naujosios demokratijos partijų sąjungos pirmininkė Kazimira Prunskienė.
A. Butkevičius pakartojo, kad Lietuvai mokesčio nuo apyvartos įvedimą gresia finansinės sankcijos. Liberalcentristas Eligijus Masiulis pasiūlė ministrui atšaukti savo parašą nuo visų su šiuo mokesčiu susijusių taeisės aktų.
Europos Sąjungos direktyvos draudžia valstybėms narėms šalia pridėtinės vertės mokesčio įvesti papildomus mokesčius, kuriuos būtų galima apibūdinti kaip apyvartos mokesčius. Draudžiami mokesčiai, anot direktyvos, yra tie, kurie atspindi esminius pridėtinės vertės mokesčio (PVM) požymius, tačiau nėra visais požymiais jam identiški.
Laikinojo verslo mokesčio įstatymo projekte numatyta, kad jį įmonės mokės 2006-2007 metais, jis bus identiškas dabar taikomam kelių mokesčiui. Mokestis įvedamas siekiant kompensuoti sumažėjusias biudžeto pajamas.
Manoma, kad per metus gali būti surenkama apie 500-600 mln. litų laikinojo verslo mokesčio.
ELTA, OMNI naujienos