Kai žmogus sugalvoja ką nors pirkti, jam svarbiausia yra įsigyti už mažiausią kainą geriausios kokybės daiktą. Būsto apsaugos specialistai tvirtina, jog didžiausia klaida yra skambinti visoms iš eilės saugos tarnyboms ir klausinėti, kiek kainuos būsto apsauga. Dar didesnė klaida rinktis mažiausią kainą paminėjusią bendrovę.
Nepamatęs kliento būsto, patikimas specialistas telefonu niekada negalės nustatyti konkrečios apsaugos kainos. Tik apžiūrėjęs saugomą plotą, įvertinęs visus veiksnius ir išsiaiškinęs, ką labiausiai klientas nori apsaugoti, specialistas galės kalbėti apie kainą.
Saugo ir neapgyvendintus namus
Pastaruoju metu uostamiestyje gyvenamųjų namų statyba atsigavo. Miesto pakraščiai apaugo nuosavų gyvenamųjų namų bei kotedžų kvartalais, nemažai statoma ir daugiaaukščių. Apsaugos sistemomis prekiaujančios bendrovės džiaugiasi, kad naujosios kartos žmonės supranta, jog dar neįsikėlę į naująjį būstą šeimininkai turi pasirūpinti jo apsauga.
Policijos statistika teigia, jog vagys ypač dažnai apsilanko baigiamuose statyti bei įrengti namuose. Dar rytą į neapgyvendintą namą atvežę radiatorius, santechnikos įrangą ar apdailos medžiagų, vakare šeimininkai jų neberanda. Neretas atvejis, kai nusikaltėliai išlupa iš statinio ką tik įstatytus langus.
Apsaugininkai imasi saugoti statinius, kai pastatas turi stogą, duris ir langus. Jeigu statyba dar nebaigta, o brangios statybinės medžiagos laikomos garaže ar ūkiniame pastate, juos taip pat galima saugoti.
Laidus slepia po grindimis
Signalizacijos sistemos įvedimu verta pasirūpinti, net jeigu artimiausiu metu neketinate sudaryti sutarties dėl būsto apsaugos. Mat remontuodami namus, signalizacijos laidus galite paslėpti po grindimis ar sienų bei lubų apdaila. Kai jau būsite „pribrendę“ mokėti už savo namų apsaugą, jums nereikės gadinti interjero, tereikės sumontuoti signalizaciją. Būtent taip elgiasi daugelis naujakurių. Ir tik neišmanėliai pasielgia priešingai – pirma susitvarko būstą, o tada pradeda galvoti apie tai, kaip įsirengus apsaugos signalizaciją.
Pradžioje užtenka lito
Vienas iš mitų, kad savo būsto bei turto apsauga rūpinasi tik pasiturintys žmonės arba kolekcionieriai, nėra teisingas. Tam tikromis mėnesio dienomis saugos tarnybos „Falck Security“ būstinę užgula visas būrys pensininkų, ateinančių sumokėti už apsaugą. Tai akivaizdžiai įrodo, jog ir nedideles pajamas turintys žmonės gali patikėti savo būsto apsaugą profesionalams.
„Saugos sistemą galima užsisakyti ir su vienu litu kišenėje, – visiškai nejuokaudamas sako „Falck Security“ Klaipėdos regione vadovas Arvydas Gaidukevičius. – Prieš ketverius metus pradėjome vykdyti programą „Saugūs namai“. Tai reiškia, kad apsaugos sistemos įrengimas žmogui nekainuoja, jam reikės mokėti tik mėnesinį mokestį.“
Kiekvieną mėnesį šios saugos tarnybos klientais tampa apie 30 ar 40 žmonių. Maždaug pusė jų gyvena daugiaaukščiuose, kiti yra nuosavų namų savininkai.
Kuo daugiau kaimynų susitaria ir kartu užsisako apsaugos signalizaciją, tuo pigiau jiems tai kainuoja.
Geriau samdyti žinovus
Apsaugos sistemomis prekiaujančios bendrovės pastebėjo, jog neretai ateinantys žmonės prašo parodyti daviklių už tam tikrą kainą. Kai pardavėjai pradeda klausinėti, kas perkamą įrangą sumontuos, žmogus atsako turįs pažįstamą elektriką ar tiesiog šiek tiek tuos dalykus išmanantį žmogų.
Bendrovės „Saugos sprendimai“ vadovas Algirdas Bružas pataria geriau prašyti, kad apsaugos būdą bei įrangą parinktų ją montuojančios įmonės specialistai. Sudarę sutartį su įmone, galėsite jai pareikšti pretenzijas. O kaimyną ar draugą blogiausiu atveju galėsite tik išplūsti, jeigu jums parinks mūsų oro sąlygoms ar jūsų būstui netinkančią signalizaciją.
Uostamiestyje apsaugos įranga prekiauja bene vienuolika įmonių. Dažna jų gali ir sumontuoti pačių parduotą produktą, vykdyti priežiūrą bei susitarti dėl to, kokia įmonė reaguos į signalizacijos suveikimus.
Geriausiai apie tai, kokią įmonę samdyti, patarimo prašyti pažįstamų žmonių, kurie jau turi įsirengę apsaugos sistemą. Vienas iš kriterijų pasirenkant – ar bendrovė noriai sumoka klientui, jei nepavyksta apsaugoti turtą, ar saugos tarnyba partneriu pasirinkusi patikimą draudimo kompaniją.
Žinovai įvertina rizikos veiksnius
Specialistai įvertina daugybę jūsų būsto ypatumų. Netgi tame pačiame name esantys butai gali būti skirtingai saugomi. Didžiausia rizika būti apvogtiems yra pirmajame bei paskutiniajame aukštuose esantiems butams. Labai svarbu, ar bute yra balkonas, o gal net keli, kas yra už sienos, ar laiptinė rakinama. Žinovai išvardins daugybę kitų svarbių faktorių. Paprastai pirmiausiai žmogus parodo savo būstą bei pasako, nuo ko norėtų apsisaugoti. Vienam svarbu apsisaugoti nuo bet kokio svetimo žmogaus įsibrovimo. Kitas bijo, kad kas neišlaužtų jo seifo. Signalizacijos žinovai parengia keletą projektų. Užsakovas gali pasirinkti priimtiniausią variantą.
Paprasčiausi davikliai signalizuoja, kai kas nors svetimas patenka į butą per laukujes duris. Dažniausiai apsaugomos visos būsto patalpos, į kurias galima patekti iš lauko. Neretai davikliai montuojami tik hole, kurio neperėjęs joks vagis neišeis iš buto. Variantų yra daug.
Mokinukus auginantys tėvai neretai baiminasi, kad jų būstas nebus apsaugotas, jei nusikaltėlis palydės vaiką iki namų ir drauge su juo įeis į būstą. Tačiau apsaugos specialistai gali nuraminti užsakovus. Išjungdamas signalizaciją, vaikas gali surinkti slaptą kodą, iš kurio operatorius supras, jog reikia skubėti į pagalbą.
Sodybų savininkai gali apsaugoti ne tik pastatus, bet ir visą savo teritoriją.
Tenka derinti ir prie klimato
Svarbu, kad įsigytumėte licencijuotą, tinkančią jūsų būstui signalizaciją. Kai kurios sistemos nereaguoja į keturkojų augintinių judesį, o dar jautresnės – ir į graužikus. Geriausia, kai signalizacija saugo nuo įsibrovėlio, praneša apie sudaužytą langą, išlaužtas duris, prasidėjusį gaisrą. Patys tobuliausi įrengimai gali užsakovui internetu parodyti vaizdą jo namuose.
Žinovai įspėja, kad uostamiesčio būstams ne visada tinka sostinės gyventojų labai mėgiamos sistemos. Dideli gūsingi vėjai gali pridaryti daug rūpesčių, jeigu signalizacija nebus pritaikyta tokiam klimatui. Įtakos turi ir drėgnas oras. Aprasojęs daviklis greitai pritraukia dulkių, o, pašvietus saulutei, ant daviklio lieka purvinos dėmės, kurios trukdo tinkamai reaguoti į dirgiklius.
“Klaipėda” (http://www.klaipeda.daily.lt)