Rusijos ginklų eksportuotojai griežtai atmeta JAV kaltinimus tiekus Irakui prieštankinius raketų kompleksus "Kornet-E".
Nei Rusijos gynybos eksporto komitetas, nei Tulos prietaisų konstravimo biuras kompleksų "Kornet-E" niekada netiekė į Iraką, pareiškė pirmadienį Rusijos Federacijos karinio ir techninio bendradarbiavimo su užsienio valstybėmis komiteto darbuotojai.
Tulos prietaisų konstravimo biure sukurtas prieštankinis raketų kompleksas "Kornet-E" ne kartą buvo demonstruotas tarptautinėse ginklų parodose ir buvo leista jį eksportuoti.
Specialistų vertinimu, kompleksas "Kornet-E" (pagal Vakarų klasifikaciją AT-14) yra viena efektyviausių kovos su tankais ir kita šarvuotąja technika priemonių. Jis gali pramušti 1200 mm storio tankų šarvus, o geriausi užsienio analogai - tik 900 mm.
"Kornet-E" šūvio nuotolis 5 500 metrų dieną ir 3 500 metrų naktį.
"Kornet-E" gali būti pritaikyti pašauti tankus arba naikinti bunkerius, lauko įtvirtinimus, paleidimo įrenginius, taip pat priešo gyvąją jėgą bei negreitai judančius taikinius ore ar vandenyje bet kuriuo paros metu. Jis nutaikomas į taikinį lazeriniu arba specialiu naktiniu taikikliu.
Specialistų vertinimu, prieštankinis raketų kompleksas "Kornet-E" dabar yra vienintelė pasaulio rinkoje vežiojamoji ar nešiojamoji prieštankinė sistema, nutaikoma lazerio spinduliu.
Komplekso paleidimo įrenginys sveria 20 kg, nutaikymo įrenginys - 11 kg, konteineris su raketa - 29 kg.
"Kornet-E" nereikia specialaus techninio aptarnavimo 10 metų.
Informaciją apie tai, kad Irakas per Ukrainą ir Siriją gavo daug rusiškų prieštankinių raketų kompleksų "Kornet-E", išplatino, remdamasis Pentagonu, Amerikos savaitraštis "Newsweek".
"Interfax"-BNS