Prezidentui Rolandui Paksui neduodant parodymų Generalinei prokuratūrai, ikiteisminiai tyrimai dėl viešo valstybės paslapčių paskelbimo ir galimo valstybės tarnautojų kišimosi sprendžiant "Žemaitijos kelių" bei "Šiaulių plento" turtinius klausimus tampa komplikuoti.
Tokią Generalinės prokuratūros poziciją penktadienį žurnalistams išdėstė generalinio prokuroro pavaduotojas Gintaras Jasaitis.
"Jeigu prezidentas neduoda parodymų - o jis turi tokią teisę pagal procesą - vadinasi, mes tuose tyrimuose neturėsime savarankiško įrodymų šaltinio. Tai reikš, kad, vertinant įrodymų visumą ir kiekvieną įrodymą atskirai, bus sunku spręsti kaltės klausimą kvalifikuojant veikas. Bet mes pasipriešinti šitam procesui įstatymiškai negalime", - aiškino pareigūnas.
G. Jasaičio teigimu, Valstybės saugumo departamentas (VSD) šiuo metu sprendžia, ar pradėti dar vieną ikiteisminį tyrimą - dėl prezidentui R. Paksui atstovaujančių advokatų galimo disponavimo slapta informacija, su kuria susipažinti jiems nebuvo leista. Tokių įtarimų kilo parlamentinei apkaltos komisijai.
"Valstybės paslaptį sudarančių duomenų apsauga ir kontrolė yra VSD kompetencija. Jeigu bus nustatyta, kad yra nusikalstamos veikos požymių, jie pradės ikiteisminį tyrimą, o kontroliuos tokį tyrimą Generalinė prokuratūra", - sakė G. Jasaitis.
Generalinė prokuratūra teigia neturinti informacijos apie tai, kad advokatams nutekėjo informacija, kuri yra slapta.
Nors gruodžio viduryje generalinis prokuroras Antanas Klimavičius viešai užsiminė apie gana greitą ikiteisminio tyrimo dėl galimų grasinimų prezidentui R. Paksui pabaigą, pastaruoju metu pareigūnai apie terminus nekalba.
Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento vyriausiojo prokuroro Algimanto Kliunkos teigimu, šiuo metu suplanuoti procesiniai veiksmai stringa dėl vieno liudytojo (verslininko Algirdo Drakšo - ELTA) ligos.
"Kiekvieną savaitę tikslinamės, ar jis dar ligoninėje. Reikia su kitais liudytojais padaryti akistatas, sulaukti kompiuterinės ekspertizės išvados. Byla ne tokia maža - keli tomai dokumentų, daug aplinkybių reikia įvertinti. Tokia subtili veikla, kaip psichinio poveikio darymas valstybės pareigūnui, yra sudėtinga. Todėl prokurorui, net ir pabaigus tyrimą, reikia laiko visa tai įvertinti, išanalizuoti ir apsispręsti vienaip ar kitaip", - aiškino A. Kliunka.
Įtariama, kad J. Borisovas, šantažuodamas ir veikdamas tiesiogiai bei per Lietuvos prezidento patarėją Remigijų Ačą ir verslininką Algirdą Drakšą, siekė oficialaus posto Prezidentūroje. Tačiau pats R. Paksas apklausos metu paneigė patyręs grasinimų.
ELTA