• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Liberalų ir centro frakcija kategoriškai nepritaria tam, kad Lietuvai tapus Europos Sąjungos (ES) nare su šia organizacija susijusių reikalų koordinavimas būtų perduotas Prezidentūrai.

REKLAMA
REKLAMA

"Dabartinis kai kurių žmonių bandymas visa tai, kas susiję su ES, priskirti prezidento kompetencijai ir įsteigti tam tikrą Prezidentūros padalinį, kuris tuo rūpinasi, yra melavimas, kuris prisidengia viena paprasta fraze, kad, kas yra už Lietuvos ribų, yra užsienis", - ketvirtadienį (07.24) surengtoje spaudos konferencijoje sakė Liberalų ir centro frakcijos narys Egidijus Vareikis.

REKLAMA

Pasak jo, ES grynosios politikos yra labai nedaug - didžiąją dalį klausimų sudaro pramonės infrastruktūra, standartų įgyvendinimas ir panašūs klausimai.

E. Vareikio tvirtinimu, tik dviejų dabartinių Sąjungos narių - Suomijos ir Prancūzijos - prezidentai koordinuoja svarbiausius su ES susijusius reikalus. Visur kitur tuo rūpinasi ministrai pirmininkai.

REKLAMA
REKLAMA

"Tvarkyti ES integracijos reikalus yra Vyriausybės reikalas ir steigdami prie Prezidentūros kažkokį padalinį mes iš tikrųjų ne palengviname Lietuvos integraciją, o apsunkiname", - tvirtino Seimo narys.

Kitas Liberalų ir centro frakcijos narus Algirdas Gricius sakė esąs nepatenkintas, kad tvarkant su ES susijusius reikalus visai nekreipiamas dėmesys į opozicijos pasiūlymus, o Prezidentūra kalbasi vien tik su valdančiosiomis partijomis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

"Sprendžiant bendrus klausimus negalima remtis vien tik valdančiąja dauguma", - pabrėžė A. Gricius.

Pasak Seimo nario Jono Čekuolio, labai svarbu, kad esminiams su ES susijusiems sprendimams pritartų ir Seimas. Jo teigimu, institucija prie Prezidentūros turėtų būti vien tik patariamojo pobūdžio, į ją turėtų būti įtraukiama daugiau įvairių partijų ir savivaldybių atstovų.

REKLAMA

Pasak E. Vareikio, jei ES reikalų koordinavimo taryba prie Prezidentūros turėtų svaresnį balsą negu Seimas, tai jau būtų demokratijos pažeidimas.

Liberalų ir centro frakcijos nariai sutarė, kad stojimo į ES reikalus koordinavęs Europos komitetas turėtų būti transformuotas, prijungtas prie Vyriausybės ir koordinuoti daugelį reikalų, susijusių su tolesne integracija į ES.

REKLAMA

Pagal bendros Prezidentūros, Seimo ir Vyriausybės darbo grupės parengtą ES reikalų koordinavimo modelio projektą su Sąjunga susijusius reikalus tvarkys visos trys pagrindinės šalies institucijos. Nesikeis jų kompetencijos ribos, nustatytos Konstitucijos.

Sprendimų priėmimas bus ministrų kompetencija, o tie klausimai, kur susiduria kelių žinybų interesai, bus svarstomi ministerijų sekretorių pasitarime.

Visą medžiagą svarstymams rengs ir koordinacinės veiklos imsis Europos reikalų departamentas, veiksiantis Vyriausybės kanceliarijoje. Planuojama, kad nuo spalio 1 dienos šiame departamente turėtų pradėti dirbti maždaug pusė dabartinio Europos komiteto specialistų.

ELTA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų