• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prezidentas Rolandas Paksas trečiadienį (03.05) susitikime su Aukščiausiojo Teismo pirmininku Vytautu Greičiumi ir generalinio prokuroro pavaduotoja Vaida Urmonaite paprašė pateikti konkrečius "receptus", kaip pagerinti teisėsaugos darbą.

REKLAMA
REKLAMA

Po daugiau kaip valandą trukusio susitikimo prezidento atstovas spaudai Rosvaldas Gorbačiovas žurnalistams sakė, kad R. Paksas norėjo išsiaiškinti, su kokiomis problemomis tirdami baudžiamąsias bylas susiduria prokurorai ir teismai.

REKLAMA

"Nėra mažų nusikaltimų. Neužkirtus kelio mažiems nusikaltimams, yra visuomet galimybė, kad tas mažas nusikaltimas išaugs į didelį nusikaltimą", - sakė R. Gorbačiovas.

"Prezidento pozicija yra tokia, kad už kiekvieną nusikaltimą turi būti atlyginta", - sakė atstovas spaudai.

Susitikime aiškintasi, kodėl vilkinamos bylos, kokios yra įstatymų spragos.

Pasak V. Greičiaus, trūksta kvalifikuotų teisės specialistų. Didžiąją dalį ikiteisminių tyrimų atlieka policijos tardytojai, o, V. Greičiaus teigimu, iš maždaug 700 tardytojų tik 56 proc. turi aukštąjį teisinį išsilavinimą.

REKLAMA
REKLAMA

V. Greičius pažymėjo, kad atlikus kokybišką ikiteisminį tyrimą baudžiamojoje byloje, teismams nagrinėti bylą problemų nekiltų.

Tuo tarpu nagrinėjant bylas teisme, anot V. Greičiaus, bylas ima vilkinti advokatai, susirgdami ar surasdami kitų būdų, kaip vengti teisminio bylos nagrinėjimo.

Susitikime daugiausiai kalbėta apie senaties terminą ekonominiams ir finansiniams nusikaltimams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Naujajame Baudžiamajame kodekse, kuris įsigalios gegužės 1-ąją dieną, senaties terminas priklauso nuo padaryto nusikaltimo sunkumo. Sunkiems nusikaltimams senaties terminas -aštuoneri metai, labai sunkiems - 12 metų, išskyrus tyčinio nužudymo atvejus, kai senaties terminas yra 15 metų.

Pagal dabartinį Baudžiamąjį kodeksą maksimalus senaties terminas yra 10 metų.

V. Greičius priminė prezidentui apie trečiadienį parlamentarų centristų Virginijaus Martišausko ir Gintaro Šileikio pateiktą Baudžiamojo kodekso pakeitimo projektą, kuriuo Seimui siūloma dar kartą svarstyti klausimą dėl apkaltinamojo nuosprendžio priėmimo senaties panaikinimo visų sunkių ir labai sunkių tyčinių nusikaltimų atžvilgiu.

REKLAMA

Priėmus siūlomas pataisas, senaties terminai būtų netaikomi tokiems nusikaltimams, kaip nužudymas, sunkus sveikatos sutrikdymas, prekyba žmonėmis, išžaginimas, vaiko pagrobimas, sukčiavimas dideliu mastu, didelės vertės svetimo turto pasisavinimas ir iššvaistymas, kontrabanda, kyšininkavimas stambiu mastu, nusikalstamas susivienijimas, teroro aktas, narkotinių ar psichotropinių medžiagų platinimas nepilnamečiams, neteisėto žmonių gabenimo per valstybės sieną organizavimas, piliečių kelionių į užsienį nelegaliai ten jiems pasilikti arba palikti be pagalbos organizavimas, pelnymasis iš nepilnamečio asmens prostitucijos ir kt.

REKLAMA

Apkaltinamojo nuosprendžio priėmimo senaties taikymo siūloma atsisakyti atsižvelgiant į tai, kad nepaisant visų pastangų, kova su nusikalstamumu kol kas neduoda apčiuopiamų teigiamų rezultatų, teigiama trečiadienį išplatintame dviejų parlamentarų pranešime spaudai.

Be to, po susitikimo su prezidentu V. Greičius skundėsi, kad bylose paskyrus ekspertizes, jų rezultatų reikia laukti apie metus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kalbėdamas apie įstatymų leidybą, V. Greičius sakė, kad kai kuriais atvejais trūksta politinės valios.

"Čia prezidento moralinis autoritetas būtų svarbi ir galinga jėga", - kalbėjo V. Greičius.

Prezidento atstovas spaudai teigimu, po mėnesio bus rengiamas kitas susitikimas, į kurį V. Greičius ir Generalinės prokuratūros atstovai "ateis su konkrečiais receptais, kaip spręsti problemas".

BNS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų