Prancūzija pranešė apie savo ketinimus plačiau atverti savo darbo rinką Lietuvos piliečiams ir palengvinti įsidarbinimo sąlygas.
Prancūzijos ambasados Lietuvoje laiške Europos komiteto vadovui Petrui Auštrevičiui teigiama, kad Prancūzija nuo Lietuvos narystės datos - 2004 metų gegužės 1-osios - netaikys jokių apribojimų įsikurti bei dirbti vadinamiesiems save įdarbinantiems asmenims, nesamdomiems darbuotojams (savo įmones steigiantiems verslininkams, dirbantiems už honorarus ir pan.).
Šie asmenys turės vienodas socialines ir mokestines garantijas, kaip ir vietiniai dirbantieji.
Pasak Europos komiteto pranešimo spaudai, laiške taip pat teigiama, kad Prancūzija palengvins darbo leidimų išdavimo tvarką šalyje mokslus baigusiems studentams, taip pat asmenims, dirbantiems prekybos ir technologijų srityje.
Prancūzija taip pat teigia esanti pasiruošusi pradėti derybas dėl jaunų specialistų galimybių stažuotis ir tobulintis dirbant Prancūzijos įmonėse.
Ambasados laiške pažymima, kad "turint daugiau kaip 2,3 mln. bedarbių neįmanoma priimti principinio sprendimo dėl visiško darbo rinkos atvėrimo būsimoms ES šalims". Tokią galimybę Prancūzija ketina svarstyti 2006 metais.
Savo darbo rinką Lietuvos piliečiams nuo pirmosios narystės ES dienos planuoja visiškai atverti Airija, Danija, Didžioji Britanija, Nyderlandai bei Švedija. Kitos ES šalys narės ketina taikyti iki septynerių metų pereinamąjį laikotarpį, kurį bus ribojamos įsidarbinimo galimybės.
Lietuva visateise ES nare taps 2004 metų gegužės 1 dieną.
Stoti į ES jau apsisprendė Maltos, Slovėnijos, Vengrijos, Lietuvos, Slovakijos, Lenkijos ir Čekijos gyventojai. Rudenį referendumus dėl narystės ES surengs Estija ir Latvija.
BNS