• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nuo ko viskas prasidėjo, tuo ir baigsis. Portugalijos ir Graikijos ekipos tapo Europos futbolo čempionato alfa ir omega. Šeimininkai gavo progą atsirevanšuoti už pralaimėjimą pirmose rungtynėse ir tikriausiai tuo yra labai patenkinti. Viena iš finale žaisiančių komandų smarkiai pasikeitė. Kita liko daugmaž tokia pati.

REKLAMA
REKLAMA

Portugalai dar kartą patvirtino, kad nuo turnyro pradžios gerokai patobulėjo ir sutvirtėjo. Dar prieš čempionatą rašiau, kad L. F. Scolaris turėtų pamėginti sukurti komandos stuburą iš “Porto” žaidėjų ir priderinti prie jų individualius žvaigždžių sugebėjimus. Anksčiau treneris iš Brazilijos net nebandė to daryti. Teko pradėti reformas turnyro eigoje, po nykaus pralaimėjimo Graikijai. Pasirodo, laiko užteko.

REKLAMA

Gynyba smarkiai sustiprėjo lėtą veteraną F. Couto pakeitus vienu iš “Porto” vaikinų R. Carvalho. Pradėjus į startinę sudėtį leisti Deco ir Maniche, sutvirtėjo ir saugų linija. Pirmose rungtynėse nusileidę graikams, dabar portugalų saugai jau sugeba aplošti iki tol aikštės viduryje gerai atrodžiusius anglus ir olandus. Prie “Porto” žaidėjų puikiai dera C. Ronaldo, o pusfinalyje pagaliau gerą formą pademonstravo L. Figo. Kol kas yra problemų atakos smaigalyje. Galima laukti, kad finale Pauletą, niekaip nesugebantį įmušti bent vieno įvarčio, pakeis N. Gomesas.

REKLAMA
REKLAMA

Turėdami savo sudėtyje tokius kamuolio perdavimų meistrus kaip Deco ir L. Figo, portugalai labai gerai išnaudoja flangus ir standartines situacijas. Neatsitiktinai po pastarųjų pelnyti abu įvarčiai pusfinalyje. Keturis iš savo aštuonių įvarčių portugalai įmušė galva. Tai irgi patvirtina, kad kraštuose šeimininkai labai stiprūs.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Olandai, skirtingai nuo portugalų, didelių pokyčių nepateikė. Tiesa, prastai atrodžiusį A. Van Der Meydę pakeitė M. Overmarsas, bet schema 4-3-3 išliko. Už atkaklų jos naudojimą D. Advocaatas turbūt sulauks daug kritikos tėvynėje. Jau ketvirtfinalyje švedai atrodė ją perkandę ir olandams reikėjo laukti sėkmės baudinių serijoje. Pusfinalyje portugalai dar geriau uždengė R. Van Nistelrooijų. Mėginimai antrame kėlinyje stiprinti ataką, išleidžiant vietoj atakuojančių krašto saugų tikrus puolėjus, pasirodė pavėluoti. Nežinau, kaip D. Advocaatas paaiškins, kodėl vienas rezultatyviausių Europos puolėjų R. Makaayus pasirodydavo nebent po keitimo.

REKLAMA

Graikai liko panašūs kaip turnyro starte. Ne itin išradingi, bet tvirti, nuoseklūs ir patikimi. Jie vėl neleido žaisti savo priešininkams, šįkart čekams. Pastarieji dar kartą parodė, kad jiems nepalanku žaisti su gynybinį futbolą propaguojančiomis komandomis. Sunku buvo su latviais, o dar sunkiau su graikais.

REKLAMA

Atrodo, čekai norėjo išspręsti rungtynių likimą pačioje jų pradžioje, tarsi nujausdami, kad kitu atveju situacija taps naudingesnė graikams. Deja, po pirmos atakų bangos žaidimas nurimo ir slavai kažkodėl beveik visus savo antpuolius pradėjo grįsti ilgais perdavimais J. Kolleriui. Iš dalies tai suprantama, nes masyvi graikų gynyba neleido pasireikšti greitesniems ir techniškesniems futbolininkams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

P. Nedvedas rungtynių pradžioje ilgam pasitraukė iš savo kairiojo krašto į centrą ar net dešinįjį flangą ir buvo vienas geriausių žaidėjų. Čekai, kaip ir anglai, gali skųstis, jog nukentėjo dėl lyderio traumos. Vis tik tai ne iki galo pateisina pralaimėjimą. Net graikams pradėjus rungtyniauti atviriau ir palikus daugiau erdvės savo aikštės pusėje, čekai tuo nepasinaudojo. Kitas jų lyderis M. Barošas šį kartą pasireiškė bandymais viską spręsti individualiai, bet graikai bandymus greit nutraukdavo. Blogiausiu atveju pražangomis.

REKLAMA

Graikai vėl nugalėjo smūgio galva dėka. Apskritai čekams labai sunkiai sekėsi apsiginti nuo aukštų perdavimų. Keisčiausia, kad graikai atrodė gerokai šviežesni už juos. Tiesa, galėjo turėti reikšmės ilgesnė pertrauka tarp rungtynių. Kita vertus, čekų lyderiai apskritai buvo sužaidę vienomis rungtynėmis mažiau.

Finale portugalai tikriausiai irgi norės įmušti greitą įvartį. Tokiu atveju graikų likimas nepavydėtinas. Tačiau jeigu per pirmą kėlinį įvartis nebus pelnytas, viskas pasikeis. Juk šeimininkus slėgs milžiniškas spaudimas ir kiekviena tuščia minutė jį tik didins. O čia gali atsirasti šansas ir graikams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų