• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ketvirtadienį, kovo 6 dieną, sukako lygiai 20 metų, kai pasaulyje pasirodė pirmasis komercinis bevielio ryšio telefonas.

REKLAMA
REKLAMA

Tą dieną 1983 metais bendrovė "Motorola" pristatė aparatą "DynaTAC 8000X" - 15 metų darbo vaisių, kuriam buvo skirta daugiau kaip 100 milijonų JAV dolerių.

REKLAMA

Kaip rašo IT agentūra "Cnews", telefonas svėrė 794 gramus, o jo matmenys buvo 33x4,4x8,9 centimetro. Pirmojo bevielio ryšio telefono su šviesos diodų ekranu akumuliatorius išsikraudavo per 8 valandas laukimo režime arba po vienos pokalbių valandos.

Šis telefonas pirmasis gavo JAV federalinės ryšių komisijos sertifikatą komerciniam naudojimui. Mažmeninėje prekyboje telefono kaina buvo milžiniška - 3,995 tūkstančio JAV dolerių. Tačiau, kaip teigia "Motorola" atstovai, net nepaisant aukštos kainos, idėja visuomet būti pasiekiamam taip įkvėpė vartotojus, kad eilėje "DynaTAC 8000X" įsigyti registravosi tūkstančiai amerikiečių.

REKLAMA
REKLAMA

"Motorola" priklauso daugybė buitinio radijo ryšio naujovių. 1930 metais bendrovė pristatė pirmąją komercinę dvipusio ryšio radijo sistemą, o praėjusio šimtmečio 5-ąjį ir 6-ąjį dešimtmetį pasirodė pirmasis pasaulyje pranešimų gaviklis ir automobilinis radijo telefonas, taip pat radijo siųstuvas, vienu iš kurių 1969 metais Mėnulyje naudojosi kosmonautas Neilas Armstrongas (Nylas Armstrongas).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Per 20 metų po pirmojo bevielio ryšio telefono "DynaTAC 8000X" pasirodymo bevielio ryšio vartotojų skaičius pasaulyje padidėjo maždaug nuo 300 tūkstančių žmonių 1984 metais iki daugiau kaip 1,2 milijardo žmonių.

Pirmojo bevielio ryšio telefono pasirodymo metinių proga "Motorola" atidarė Niujorke dvi savaites truksiančią parodą, skirtą savo raritetams. Parodoje yra daugiau kaip 100 eksponatų, tarp kurių yra pirmieji Antrojo pasaulinio karo laikų kariniai radijo siųstuvai, jau minėtas radijo siųstuvas, kuriuo naudojosi astronautas Mėnulyje, senieji telefonų modeliai. Parodos eksponatai demonstruojami ir internete adresu www.motorola.com/MotoInfo.

ELTA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų