Mokslininkai įspėja, kad per Cezario pjūvį gimę vaikai menkiau atsparūs dantų ėduonies bakterijoms.
Ką tik gimusių kūdikių burnos yra sterilios, bet labai greitai jose atsiranda bakterijų kolonijos. Ne visos bakterijos kenksmingos – kai kurios atlieka svarbų vaidmenį stiprinant atsparumą ligoms ir naikinant kenksmingas bakterijas. Bet, pasirodo, vienos rūšies bakterijos, vadinamos Streptococcus mutants, per Cezario pjūvį išvydusių pasaulį vaikų burnose atsiranda vidutiniškai metais anksčiau negu natūraliai gimusių naujagimių, rašoma žurnale „The Journal of Dental Research“. Minėtosios bakterijos sukelia dantų ėduonį.
Ketverius metus mokslininkai stebėjo 156 motinas ir jų vaikus. Pirmąkart normaliai gimdytų vaikų seilėse aptikta ėduonies bakterijų, kai mažyliai buvo vidutiniškai pustrečių metų amžiaus. Per Cezario pjūvį gimusių vaikų seilėse tokios bakterijos atsirado jau po pusantrų gyvenimo metų.
Manoma, kad per Cezario pjūvį gimstantys vaikai ateina į pasaulį steriliai, jie nesusiduria su tiek ir tokių bakterijų, kaip normaliai gimdomi naujagimiai, todėl pirmieji neįgyja tokio atsparumo ligoms kaip pastarieji.
Tyrimo autoriai - Niujorko universiteto odontologai, vadovaujami dr. Yihongo Li, rekomenduoja motinoms po Cezario pjūvio anksčiau susirūpinti savo kūdikių dantimis. Tai ypač svarbu toms, kurios pačios menkiau atsparios dantų ėduonies bakterijoms.
Pagal užsienio spaudą parengė Gintaras Aleknonis