„Manome, kad generaliniam prokurorui derėtų dar kartą principingai įvertinti – nuo vadovų iki vykdytojų. Tai susiję yra ir su pačia Generaline prokuratūra. Manome, kad gali būti nepakankama tų priemonių, kurios buvo. Tai reiškia, kad lauksime tos reakcijos. Čia gali būti ir nuobaudos rūšis, ir skaičiaus klausimas. Kitą kartą ne tiek skaičiaus, kiek lygmens“, – pažymėjo komiteto pirmininkas Stasys Šedbaras.
Pasak jo, Seimo komitetas nevertino A. Valantino darbo ir jo atsakomybės, nes tai – ne jo kompetencija. „Mūsų išvadų pagrindu, su jomis susipažinus Prezidentė pati galės padaryti išvadas“, – sakė S. Šedbaras.
Pats Algimantas Valantinas, anksčiau teigęs, jog Lietuvai neužtektų generalinių prokurorų, jei šie atsistatydintų „dėl kiekvieno teisės pažeidimo“, sureagavo iškart ir nieko nebevilkino. Pasak jo, visi iešmininkai jau rasti ir daugiau jis nieko nebaus.
„Susidaro įspūdis, kad buvo ne vien tik vilkinimo, kad buvo ir pasimetimo ir nežinojimo, kaip tokią bylą tirti,“ – sako komiteto vadovas. Pasak jo, tyrimo pritrūko kompetencijos ir profesinių įgūdžių.
A. Valantinas pareigose ne pirmą dieną ir nežinia ar jis atsako už prastą savo sistemos kompetenciją. Bet manau, kad jis turėtų atsakyti už neabejotinai tyčinį, kryptingą ir organizuotą informacijos nutekinimą žiniasklaidai. Vakar masiškai ištiražuota pedofiliją paneigianti ir holivudinį detektyvą primenanti istorijos versija, esą viską suplanavo demoniškai gabi ir išradinga Drąsiaus Kedžio sesuo – tipiškas to pavyzdys, net jei tame ir yra tiesos. Kai kas vertina tai, kaip kryptingą pedofilų kontrpuolimą. Dėl to galima ginčytis, bet vienas faktas – akivaizdus. Ikiteisminio tyrimo paslaptis pasitelkiama, kai reikia nuslėpti ką nors nepatogaus. Kai užduotis kitokia – atsiranda netinkamus bylos personažus teisinančios arba dergiančios medžiagos, kuri „visiškai atsitiktinai“ numetama spaudai. Pakanka prisiminti velionio saugumo karininko Vytauto Pociūno bylą. Ir prokurorų, saugumo departamento vadovų bei kai kurios žiniasklaidos bendradarbiavimą…