Prezidentinį skandalą ir jo atomazgą užsienio leidiniai komentavo įvairiai – vadindami R. Paksą “ekscentrišku” prezidentu, akcentuodami lietuviškos apkaltos pirmumą Europos istorijoje ar primindami, kad nušalinto prezidento karjera dar nesibaigė.
Šveicarijos dienraštis "Neue Zuercher Zeitung" skelbia komentarą, pavadintą "Avarinis R. Pakso nusileidimas Lietuvoje". Jame rašoma, kad Lietuvos politinis elitas ir visos pagrindinės partijos džiaugiasi, jog pavyko atstatydinti Prezidentą iki įstojimo į Europos Sąjungą. Jų nuomone, R. Paksas darėsi vis sunkesne našta, nes gadino Lietuvos įvaizdį ir skaldė visuomenę. Nušalintas Prezidentas tebelaiko save sąmokslo auka. Jam pritrūko ryžto pačiam užbaigti "negražų" spektaklį ir atsistatydinti, - rašo "Neue Zuercher Zeitung".
Įtakingas britų dienraštis "Financial Times" skelbia straipsnį, pavadintą "Lietuva balsuoja pašalinti korumpuotą Prezidentą". Dėl Prezidento skandalo Lietuva atsidūrė labai nepatogioje padėtyje tuomet, kai šalis grįžta į Europą. Nėra aišku, ar R. Paksas bandys vėl dalyvauti rinkimuose. "Financial Times" pažymi, kad R. Pakso populizmas laimi daug balsų ne sostinėje Vilniuje, o buvusio Prezidento pirmadienio kalboje buvo daug retorikos apie tęsiamą "kovą prieš žmonių skurdinimą, korupciją ir didėjančią prarają tarp turtingųjų ir vargšų".Laikraštis cituoja Vilniaus tarptautinių santykių instituto vadovo Raimundo Lopatos žodžius, kad populistinių lyderių sėkmė pokomunistiniuose kraštuose nėra vien lietuviškas reiškinys. Apkaltos procesas išryškino Lietuvos politinės sistemos silpnumą, bet jos sėkmingą užbaigimą galima laikyti sistemos tvirtumo įrodymu.
Britų dienraštis "Independent" rašo, jog lėktuvų ir motociklo triukais rinkėjus viliojęs "ekscentriškas" Lietuvos Prezidentas buvo pašalintas iš posto po jo santykių su rusų verslininku tyrimo. R. Pakso skandalas pridarė gėdos besiruošiančiai stoti į Europos Sąjungą Baltijos valstybei ir sudavė smūgį vienam įžūliausių rinkimų kampanijos politikų - R. Paksui. Triukai ir skrydžiai po tiltu laimėjo rinkėjų balsų, bet neišgelbėjo nuo apkaltos."Independent" apžvelgia R. Paksui pateiktus kaltinimus ir apkaltos eigą. Dienraštis pažymi, jog tai pirmas vadovas Europoje, pašalintas apkaltos būdu. Apkalta nebūtinai bus R. Pakso politinės karjeros pabaiga - anksčiau jis sakė, kad vėl dalyvaus rinkimuose, o pagal visuomenės nuomonės apklausas R. Paksas turi šansą laimėti, - baigia "Independent".
JAV dienraštis "Wall Street Journal" skelbia "Associated Press" žinių agentūros pranešimą, kuris teigia, jog sąmyšis dėl Prezidento sutrikdė Lietuvą - parlamentas buvo užsiėmęs sudėtingu procesu; apkalta paveikė užsienio ryšius, nes daugelis užsienio garsenybių atidėjo vizitus į Lietuvą dėl R. Pakso.
Kitas Amerikos dienraštis "New York Times" spausdina žinių agentūros Reuters pranešimą, pabrėžiantį faktą, jog Prezidento R. Pakso apkalta yra pirmoji Europoje. Pažymima, jog R. Pakso skandalas nepaveikė ūkio pakilimo. Reuters cituoja Lietuvos laisvosios rinkos instituto analitiko Ugniaus Trumpos žodžius: "Lietuvos ūkio augimas yra toks aukštas, kad skandalas neturėjo ekonominio poveikio".
Vokietijos dienraštis "Frankfurter Algemeine Zeitung" skelbia straipsnį "Prezidento galas". Jame rašoma, jog penkis mėnesius neleidusi Lietuvai atsikvėpti "R. Pakso byla" pasiekė pabaigą, tačiau pabaiga yra preliminari, nes neaišku, kaip R. Paksas elgsis toliau.
Didžiosios Britanijos dienraštis "Guardian" spausdina pranešimą, pavadintą "Telefonų įrašų skandale Lietuva atleido Prezidentą". Antradienį Lietuvos Prezidentas tapo pirmąja valstybės galva šiuolaikinėje Europos istorijoje, kurią nušalino parlamentas. "Drastiškas žingsnis, kuris yra nemalonus tiltas tarp NATO narystės balandžio pirmąją ir ES narystės gegužės pirmąją, laikomas gilaus Lietuvos nepasitikėjimo Rusija ženklu", - rašo "Guardian".Dienraštis primena skandalo peripetijas ir R. Pakso "ekscentrišką prisirišimą" prie gruzinų aiškiaregės, kuri tvirtina gydanti žmones tualetiniu popieriumi ir kuri dalyvavo Prezidento inauguracijoje. Rusų analitikai aiškina, kad prieš įstodama į ES Lietuva labai nori atsikratyti bet kokių Rusijos įtakos pėdsakų."Guardian" cituoja Rusijos mokslų akademijos profesorių Emilį Painą, kuris sako, kad Lietuva yra mažiausiai rusofobiška tarp Baltijos valstybių. Lietuvoje esą plačiai paplitęs įsitikinimas, jog bet kokie nusikaltimai sklinda iš Rusijos, todėl R. Pakso ryšiai su verslininku rusiška pavarde vertinami kur kas jautriau. Tuo tarpu antradienio vakarą Jurijus Borisovas dienraščiui "Guardian" pareiškė, kad visas "triukšmas - nieko ypatingo, tik įprasta kova dėl valdžios".