Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Baikit žaisti liberalizmą. Ar galvojate, kad neatsiras breiviku? Tokių gali atsirasti gudresniu ir ginkluotų su masinio naikinimo priemonėmis, kurių galima rasti net turgaus parduotuvėse.O dar liberalizavus atvaziavima kitataučių, būtų baisiau negu Prancūzijos miestuose. Tokių breiviku atsirastų ir dabar, bet dar nepasiektas tas lygis. Galima atlikti daug teroro aktų ir neturint ginklų ar priemonių. Yra tik vienas kelias, kad to nebūtų, nereikia liaudies provokuoti.
Spyris yra visiškai normatyvinės leksiko žodis. Be to, Adamkaus apsikakojimo neišgelbėtų ir pats korektiškiausias aprašymas. Kam jau kam, o išlaižytam čiulbėjimui čia tikrai ne vieta.
Banditiskai leksikai, "gavo spyrį nuo ...Adamkaus " , Balso portale ne vieta.
Balsas nera politiniu nusikalteliu atstovas spausdai
Jokia programa neturi reikšmės, jeigu ji yra tik daiktas savyje, nekreipiantis dėmesio į realią politiką - ką reikės daryti koalicijoje su ta savo zabova.
"Pirmiausia, partijos, parašiusios ilgas programas, jau gavo spyrį nuo jo ekscelencijos Valdo Adamkaus, kuris pareiškė, kad beveik niekas jų neskaitys ir išvis – tereikia kelių pagrindinių principų. Tad pirmas klausimas ekspertizių komandai – ar nesijaučiate dirbą nereikalingą darbą?? Juk ponas Mindaugas Kluonis - dar ir Prezidento patarėjas."
Tai, kad LSDS nedidele yra faktas, o ne stereotipas. Tai nei gerai, nei blogai savaime ir nesuprantu - ko cia kompleksuojate.
Nurchaci autoriui ir Vytautui Ju. (ir vi
Nurchaci autoriui ir Vytautui Ju. (ir vi
T.Č.: "...ir nedidelė Lietuvos socialdemokratų sąjunga..."
V.J.: "perskaičiau... visų didžiųjų partijų programas..."

Taip rašo tikrai ne blogiečiai ir ne kvailiai. Iš tekstų sprendžiant - teisingi ir protingi žmonės. Bet iš kur tas stereotipinis, neobjektyvus ir klaidinantis partijų skirstymas į "pagrindines" ir "nereikšmingas", "dideles" ir "nedideles"?
Visi matome, kad praktiškai visos dabartinės parlamentinės partijos yra kontroliuojamos rusų. Didžioji dalis (deja, konservatoriai arba bent jau jų dabartinė vadovybė - taip pat) - per "valstybininkų" klaną ir už jo stovinčią "Dujotekaną", Darbo partija - per kitas "Gazpromo" ataugas Lietuvoje, paksistai - per Rusijos karinį - pramoninį kompleksą (Borisovas) ir GRU ("Almax"). Gal tik Matulevičius laisvas, bet ir jis kalbėdamas apie Lietuvos užsienio politikos prioritetus kažką mekena apie "balansą santykiuose su Rytais ir Vakarais" (kaip Audrius Butkevičius). Suprask - nuvertęs "valstybininkus" aš ir pats galėsiu dirbti su Putinu ir jo žmonėmis.
Štai čia A.Akstinavičiaus Socialdemokratų sąjunga(LSDS) išties unikali. Ji ne tik pasisako prieš mūsų valstybės užvaldymą, bet ir turi realistinę argumentuotą programą. Ši partija - ne vienkartinio naudojimo gumelė, kaip Valinsko arba Paleckio "partijos", ji neišsivaikščiojo ir būdama už Seimo ribų. Maža to, jos sąraše į rinkimus eina ir dešinieji - Krikščionių demokratų partijos atkūrimo iniciatyvinės grupės nariai. Štai ko iš tikrųjų reikia Lietuvai.
Suprantu, LSDS (su KDP IG) nėra idealas. Ją ir jos programą irgi galima (ir reikia) kritikuoti, bet deja - tai vienintelis sąrašas, už kurį šiuose rinkimuose galima balsuoti su ramia sąžine, nes visi kiti - ydingesni. Yra normalių žmonių (ypač moterų tarpe) pas konservatorius, galima jų rasti ir kituose sąrašuose, bet tai jau ne sąrašas in corpore, kaip LSDS atveju, o tik pavieniai tinkami kandidatai.
Užvaldyta propaganda sąmoningai blokuoja bet kokia informacija apie LSD, priešrinkiminiuose "apžvalgose" rašoma tik apie dabartines Seimo partijas ir apie Paleckio "Frontą" bei Valinsko "Cirką", bet jokiu būdu ne apie LSDS.
Ne partiju "didumas" yra esminis jos vertinimo kriterijus. Rašydami apie LSDS "mažumą" jus irgi (kad ir nenoromis) netiesiogiai prisidedate prie nepelnyto jos menkinimo, taigi ir prie rinkėjų dezorientavimo.
Gerai Tomas pavarė per "valstybininkų" gynėjus - TSPMI ir LLRI.
Bet Matulevičiaus programa, neskaitant to vienintelio (nors iš tikrųjų labai svarbaus) punkto, tikrai yra eklektiška ir deklaratyvi.
Yra tame daug tiesos. Ypač dėl „mokslinio liberalizmo“.
Autorius pagrįstai kelia klausimą dėl TSPMI ir LLRI tandemo. Nelabai suvokiama, kodėl ultraliberalios ideologijos institutas pretenduoja kartu su nešališku politikos mokslų institutu - akadamine, o ne ideologine įstaiga - vertinti partijų programas ir skelbti Lietuvai "objektyvias išvadas". Suprasčiau, jei būtų bendradarbiaujama ir su kairiosios, ir su konservatoriškos pakraipos institutais. O pragrumų kritika dėl įrašytos kovos su "valstybininkais" - na, taip, negalima jų skriausti :))))
REKLAMA
REKLAMA

Skaitomiausios naujienos




Į viršų