• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dar viena jauna medikų šeima susikrovė lagaminus. Jis - anesteziologas, ji - vaikų gydytoja. Jie gyvens ir dirbs Didžiojoje Britanijoje, tik dar nežino, kokioje ligoninėje.

REKLAMA
REKLAMA

Vaikų gydytoja Regina paprašė neminėti jos pavardės. "Tai nėra paslaptis, bet plačiau komentuoti galėsiu, kai gausime iškvietimus. Pagrindiniai mūsų šeimos išvykimo motyvai gal kiek kitokie nei kitų emigrantų. Nepasakytume, kad išvykstame vien dėl materialinių priežasčių - mažų atlyginimų. Ne tai pagrindinė bėda. Mane žeidžia baisi nepagarba mediko profesijai".

REKLAMA

Gydytoja prisipažino nežinanti, ar išvažiavusi sugrįš atgal.

O medikų Lietuvoje jau trūksta visur. Ir sostinėje, ir toliausiame Skuode. Šiuo metu visose apskrityse stinga daugiau nei 250 profilių gydytojų. Panevėžio apskrities sveikatos įstaigos šiandien įdarbintų per 40 specialistų. Panevėžio ligoninėje - 20, Biržų - 10, Pasvalio - 6, Rokiškio - 6. Alytaus apskrities centre trūksta net 25 gydytojų, Šiaulių apskrityje - 37, Vilniaus apskrityje - 28. Kol kas pavojaus varpai dar neskamba Kauno ir Klaipėdos apskrityse. Iki 10 medikų savo ligoninėse įdarbintų Tauragės, Telšių ir Utenos apskritys.

REKLAMA
REKLAMA

Šiaulių ligoninės generalinis direktorius Petras Simavičius išvardijo priežastis, kodėl jų medicinos įstaigoje trūksta apie 40 medikų. "Šiandien skiname karčius vaisius dėl to, kad buvo sumažintas priėmimas į aukštąsias medicinos mokyklas. Atėjo metas, kai darbus baigia garbaus amžiaus gydytojai. O diplomuoti specialistai nenori dirbti gydytojais. Jauni rezidentai renkasi darbą farmacijos atstovybėse ir firmose. ten jie gauna padorų atlyginimą ir gerą automobilį", - sakė direktorius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak Simavičiaus, didžiausia ir skaudžiausia problema - medikų atlyginimai. Ji verčia gydytojus dirbti papildomai. Medikai taip šaiposi iš savo situacijos: "Dirbantis vienu etatu, neturi už ką pavalgyti, o tas, kuris dirba trimis etatais, nebeturi kada pavalgyti".

Sveikatos apsaugos ministerija išduoda pažymas į užsienį norintiems išvykti specialistams. Nuo 2004 metų gegužės 1 dienos iki metų pabaigos buvo išduotos pažymos 390 gydytojų.

Plačiau skaitykite “Lietuvos žiniose”.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų