• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Valstybės saugumo departamento (VSD) direktorius Arvydas Pocius sako, kad iš bendrovės "Lietuvos telekomas" paimta įranga galėjo būti naudojama rinkti duomenis, susijusius su asmens privačiu gyvenimu. A. Pocius pripažino, kad tokios įrangos naudojimas gali sukelti tam tikrą grėsmę nacionaliniam saugumui.

REKLAMA
REKLAMA

Tai jis sakė žurnalistams ketvirtadienį prieš eidamas į Seimo laikinosios komisijos galimiems piktnaudžiavimams operatyvinių tarnybų veikloje tirti posėdį.

REKLAMA

A.Pocius sakė nežinąs, ar realiai ta įranga buvo panaudota. Tai turės nustatyti ekspertai.

"Ši įranga turi gana plačias galimybes, tačiau neaišku, ar ji buvo naudojama", - sakė A. Pocius.

VSD vadovo teigimu, ta įranga "Lietuvos telekome" yra "keletą metų". Ja galima rinkti įvairiausių asmenų duomenis, taip pat ir politikų.

REKLAMA
REKLAMA

A. Pociaus teigimu, nėra duomenų, kad "Lietuvos telekomo" vadovas Arūnas Šikšta būtų davęs nurodymus dėl šios įrangos jo naudojimo.

Pasak VSD direktoriaus, tokio pobūdžio įrangos naudojimas turi būti griežčiau reglamentuojamas.

Kaip ketvirtadienį BNS sakė Generalinės prokuratūros atstovas spaudai Vidmantas Putelis, krata bendrovėje atlikta, gavus iš VSD ir Kriminalinės policijos biuro (KPB) operatyvinės informacijos, kad "Lietuvos telekomas" turi įrangos, kuri gali būti naudojama neteisėtai renkant informaciją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kratą, kuriai sankciją suteikė ikiteisminio tyrimo teisėjas, atliko Generalinės prokuratūros, VSD ir KPB pareigūnai.

Pareigūnai aiškinasi, ar bendrovės turima techninė ir programinė įranga gali būti naudojama neteisėtai rinkti bendrovės veiklai nereikalingus duomenis apie asmens privatų gyvenimą.

REKLAMA

Per kratą paimtą įrangą tirs ekspertai.

Generalinėje prokuratūroje pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 24 skyriaus straipsnius, kurie numato galimus nusikaltimus asmens privataus gyvenimo neliečiamumui, tai yra pagal 166 straipsnį (neteisėtas susirašinėjimo, kitokių pranešimų, siuntų ar pokalbių telefonu slaptumo pažeidimas), 167 straipsnį (neteisėtas informacijos apie privatų asmens gyvenimą rinkimas) ir 198 straipsnį (su ženkleliu 2) (neteisėtas disponavimas įrenginiais, kompiuterinėmis programomis, slaptažodžiais, prisijungimo kodais ir kitokiais duomenimis, skirtais nusikaltimams daryti).

REKLAMA

Už šių nusikaltimų padarymą numatoma bauda, arba viešieji darbai, arba areštas, arba laisvės apribojimas, arba laisvės atėmimas ilgiausiai - 2 metams.

Tyrimą atlieka Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroro Mindaugo Dūdos vadovaujama grupė, kurioje yra Valstybės saugumo departamento ir Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak prokuroro, atliekant tyrimą liudytojais jau yra apklausta keletas asmenų. Jų asmenybės nenurodomos. Įtarimai kol kas niekam nėra pareikšti.

Pasak bendrovės "Lietuvos telekomas" ketvirtadienį paskelbto pranešimo, į bendrovės būstinę atvykę pareigūnai domėjosi standartine įranga, kuri yra naudojama įprastiniu režimu. Nei bendrovei, nei kam nors iš bendrovės darbuotojų įtarimai dėl galimų neteisėtų veiksmų nėra pareikšti.

REKLAMA

"Lietuvos telekomas" bendradarbiauja su teisėsaugos institucijomis ir yra pasirengęs pateikti visą tyrimui reikalingą informaciją, kuria disponuoja", - rašoma pranešime.

"Norėčiau mūsų klientus ir plačiąją visuomenę patikinti, kad šis tyrimas jokios įtakos mūsų įprastinei veiklai nedaro. Įmonės technologiniai ir valdymo procesai nėra sutrikdyti", - teigia bendrovės generalinis direktorius A. Šikšta.

BNS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų