Liberalų demokratų partija pasipiktino Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) direktoriaus Evaldo Čijausko "arogantišku atsisakymu" palikti užimamą postą. Kaip teigiama Liberalų demokratų partijos pirmininko Valentino Mazuronio penktadienį (07.18) išplatintame pareiškime, toks E. Čijausko elgesys "kelią ne tik nuostabą, bet ir pasipiktinimą".
"Kiek dar galima tyčiotis iš valstybės bei jos įstatymų? Sulaukęs tiek kritikos bei įrodęs akivaizdų nesugebėjimą užtikrinti sąžiningo bei saugaus Europos Sąjungos lėšų paskirstymo, E. Čijauskas privalo atsistatydinti. Elgdamasis priešingai jis kompromituoja ne tik save, Nacionalinę mokėjimo agentūrą, bet ir kitas valdžios įstaigas, toliau smukdo ir taip pakankamai pašlijusį jų autoritetą", - rašoma pareiškime.
Libdemai pažymi, kad E. Čijauskas prarado ir žmonių, ir valstybės vadovų pasitikėjimą, todėl turėtų pasielgti garbingai ir pasitraukti pats, o nepadaręs to, jis privalo būti atstatydintas.
Nepaisydamas žemės ūkio ministro siūlymo bei Seimo pirmininko raginimo atsistatydinti, Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) direktorius Evaldas Čijauskas ketvirtadienį pareiškė neketinąs trauktis iš užimamų pareigų.
Pasak jo, trečiadienį po susitikimo su žemės ūkio ministru Jeronimu Kraujeliu jis teigė pagalvosiąs apie atsistatydinimo galimybę, tačiau nieko konkretaus nežadėjo.
Pastaruoju metu NMA sulaukė daug kritikos dėl neskaidraus Europos Sąjungos (ES) Specialiosios žemės ūkio ir kaimo plėtros paramos programos (SAPARD) paramos lėšų skirstymo. Valstybės kontrolė ir verslo konsultacijų bendrovė "PricewaterhouseCoopers" pripažino, kad NMA veikla nėra pakankamai skaidri, tačiau šiurkščių pažeidimų skirstant ES lėšas, išskyrus vieną atvejį, nenustatė.
Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba šiuo metu atlieka du ikiteisminius tyrimus dėl žemdirbiams ir įmonėms skiriamų investicijų pagal SAPARD programą grobstymo. Vienoje byloje aferistai per jokios veiklos nevykdančią bendrovę Šilų paukštyną Jonavos rajone pasisavino 198 tūkst. litų ir pretendavo gauti dar beveik 800 tūkst. litų.
Antrasis ikiteisminis tyrimas atliekamas dėl pinigų pasisavinimo, įforminus Tauragės apskrityje esantį cechą kaip paramos reikalaujantį objektą.
Žemės ūkio ministerija ketvirtadienį sudarė tarnybinio nusižengimo tyrimo komisiją, tirsiančią E. Čijausko veiklą. Tyrimo komisijai pavesta raštu pateikti motyvuotas išvadas apie tyrimo rezultatus.
Neoficialiais duomenimis, šiuo metu ministerija neturi konkrečių duomenų, kuriais galėtų pagrįsti E. Čijauskui keliamą reikalavimą atsistatydinti, todėl ir sudaryta speciali komisija. Manoma, kad komisija E. Čijausko veiklą tirs maždaug pusmetį.
BNS