• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lenkijos prezidento Aleksandro Kwasnewskio (Aleksandro Kvasnevskio) ir ministro pirmininko Leszeko Millerio (Lešeko Milerio) nesutarimai dar labiau paaštrėjo, kai premjeras pareiškė, kad šalies vadovas apie vadinamąją Lewo Rywino (Levo Rivino) bylą žinojo kur kas daugiau, negu pripažino.

REKLAMA
REKLAMA

Duodamas interviu televizijai L. Milleris pranešė, kad prezidentas buvo iš žinomo prodiuserio L. Rywino, kuriam priklauso bendrovė "Heritage Films", prodiusavusi "Šindlerio sąrašą" (“Schindler's List”) ir tris "Oskarus" laimėjusį "Pianistą" (“The Pianist”), gavęs laišką šia tema.

REKLAMA

Komentuodami premjero pastabas centriniai šalies dienraščiai rašo, kad iš jų galima padaryti išvadą, jog vienas iš šio korupcijos skandalo įkvėpėjų buvo Lenkijos visuomeninės televizijos pirmininkas Robertas Kwiatkowskis (Robertas Kviatkovskis).

Susipažinęs su laiško turiniu parlamento specialiosios komisijos pirmininkas Rywino bylai tirti, Seimo pirmininko pavaduotojas Tomaszas Naleczas (Tomašas Nalenčas), sakė, jog televizijos pirmininkas turėtų palikti savo postą. Be to, pasipylė šalies politikų kaltinimai ir pačiam A. Kwasniewskiui dėl galimos korupcijos dangstymo.

REKLAMA
REKLAMA

Nevienareikšmiškai buvo sutiktas ir prezidento, kuris sakė nepasirašysiąs Lenkijos radijo ir televizijos tarybos metinės ataskaitos, siūlymas, kad Taryba atsistatydintų.

Jeigu savo ruožtu Seimas ir Senatas irgi nepritars metinei ataskaitai, tai Taryba buvo priversta pasitraukti. Tačiau parlamentarų nuomonės šiuo klausimu kol kas išsiskiria.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Prezidentą puola netgi kairiųjų dienraštis "Trybuna". Jame jis lyginamas su buvusiu prezidentu Lechu Walesa (Lechu Valensa), kuris savo nuomonę keisdavo kas valandą.

"Šį bruožą, regis, paveldėjo ir A. Kwasniewskis: vieną dieną jis negaili vyriausybei liaupsių, o kitą - reikalauja premjero atsistatydinimo", - rašo dienraštis ir primena, kad "Walesa tapo jo paties sukelto viršūnių karo auka".

REKLAMA

Praėjusių metų gruodžio mėnesį "Gazeta Wyborcza" pranešė, kad L. Rywinas iš šio šalies įtakingiausio dienraščio redaktoriaus Adamo Michniko liepos mėnesį paprašęs 17,5 milijono JAV dolerių (maždaug 58 mln. litų) kyšio už garantijas, kad vyriausybė laikraštį leidžiančios kompanijos "Agora" naudai pakeis rengiamą radijo ir televizijos įstatymo projektą.

REKLAMA

Kaip teigė "Gazeta Wyborcza" vyriausiasis redaktorius Adamas Michnikas, L. Rywinas žadėjęs, jog naujai rengiamas įstatymo projektas bus pakeistas taip, kad "Agora" galėtų nusipirkti komercinę televizijos stotį "Polsat", ir teigė, kad L. Rywinas kalbėjęs premjero L. Millerio vardu.

Po šio straipsnio Varšuvos prokuratūra ir speciali Lenkijos Seimo komisija pradėjo tyrimą, kurios metu viešai apklausia su byla susietus asmenis. Šiuo metu L. Rywinas yra paleistas už 500 tūkst. zlotų (434 tūkst. litų) užstatą; iš jo paimtas pasas ir jam nurodyta neišvykti iš Lenkijos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Praėjusį šeštadienį Lenkijos prezidentas A. Kwasniewkis interviu "Rzeczpospolita" sakė, kad dar liepos mėnesį siūlė L. Milleriui ir A. Michnikui apie kino prodiuserio pasiūlymą pranešti prokuratūrai, nes tai gali turėti sunkių padarinių. Be to, jis pridūrė, kad premjeras pats sau turi atsakyti į klausimą, ar sugeba šiuo sunkiu momentu vadovauti šaliai.

Daugelis politikų ir ypač opozicija šiuos prezidento žodžius suprato kaip siūlymą vyriausybės vadovui atsistatydinti. Tačiau pasigirdo ir balsų, kad prezidentui ir pačiam reikėtų pagalvoti apie tokį žingsnį.

BNS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų