Lenkijos užsienio reikalų ministras pareiškė, kad jo šalis laikysis tų pačių argumentų dėl balsavimo teisių išsiplėtusioje Europos Sąjungoje (ES), kurie gruodžio mėnesį sutrukdė priimti pirmąją bloko konstituciją, tačiau neabejojo, kad susitarimą jau greitai pavyks pasiekti.
Wlodzimierzas Cimoszewiczius (Vlodzimiežas Cimoševičius) šiuos komentarus Prancūzijos dienraščio "Le Monde" trečiadienio (01.14) numeryje pateikė prieš planuojamas derybas su kolegomis iš Vokietijos ir Prancūzijos.
Tuo tarpu ES šiuo metu pirmininkaujanti Airija pareiškė, kad net negalvoja apie aklavietę.
Lenkija ir Ispanija susikivirčijo su ES senbuvėmis Prancūzija ir Vokietija dėl esminių bloko konstitucijos projekto nuostatų, numatančių pakeisti balsavimo sistemą, kad valstybių narių balsų skaičius labiau atspindėtų jų gyventojų skaičių.
Varšuva ir Madridas šiam žingsniui priešinasi, nes jis sumažintų jų įtaką priimant sprendimus bloke, kuris nuo gegužės 1 dienos jungs jau nebe 15-a, o 25-ias nares.
"Lenkijos pozicija esminiu klausimu dėl balsavimo teisių Europos Taryboje, kalbant apie pamatinius principus, nesikeis, nes ji grindžiama labai rimtais argumentais", - teigė W. Cimoszewiczius komentare, skirtame pristatyti Lenkijos poziciją.
Trečiadienį jis turėjo susitikti su Vokietijos užsienio reikalų ministru Joscka Fischeriu (Joška Fišeriu), o penktadienį abu ministrai galimus ginčo sprendimo būdus ketina aptarti su kolega iš Prancūzijos Dominique'u de Villepinu (Dominiku de Vilpenu).
ES pirmininkaujanti Airija trečiadienį pareiškė darysianti visa, ką gali, kad būtų pasiektas susitarimas.
"Niekas iš mūsų net negali pagalvoti apie aklavietę", - Europos Parlamente sakė Airijos ministras pirmininkas Bertie Ahernas (Bertis Ahernas).
W. Cimoszewiczius sakė, kad Lenkija yra atvira diskusijoms. "Mes nesame akli mūsų partnerių motyvams, argumentams ir lūkesčiams. Gali atrodyti, kad iš tokių skirtingų pozicijų susitarimo pasiekti neįmanoma. Esu tvirtai įsitikinęs, kad tai įmanoma, - teigė jis.
"Reuters"-BNS