• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Skatindamas informacinių technologijų plitimą šalyje, birželio viduryje Seimas priėmė Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pataisą, pagal kurią žmonės galės atgauti dalį už įsigytą kompiuterį ar įsivestą interneto ryšį sumokėtos sumos. Tačiau pirkėjus trikdo pasaulyje analogų neturinčio teisės akto netobulumai – Vyriausybė iki šiol nepatvirtino asmeninį kompiuterį sudarančių elementų sąrašo, o tiksliai suskaičiuoti grąžinamos sumos dydžio negali net specialistai.

REKLAMA
REKLAMA

Dalį už kompiuterinę techniką ar interneto ryšį sumokėtos sumos gyventojai susigrąžins deklaravę pajamas. „Atgauti pinigus bus galima pasibaigus 2004 kalendoriniams metams ir pateikus pajamų deklaraciją. Tai vyks analogiška tvarka, kaip kad gyventojai susigrąžino dalį sumokėto pajamų mokesčio už išlaidas studijoms, gyvybės draudimui ar būsto palūkanų kreditavimui 2003 metais“, - dienraščiui pasakojo Klaipėdos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos viršininko pavaduotoja Elena Damaševičienė.

REKLAMA

Tokia lengvata pasinaudosiantis asmuo savo apmokestinamąsias pajamas galės sumažinti ne daugiau kaip 4000 litų. Seimo Informacinės visuomenės plėtros komiteto pirmininko Algirdo Kunčino teigimu, už kompiuterį sumokėjęs ne mažiau kaip 4000 litų gyventojas galės atgauti 1300 litų. Norėdamas tokią sumą atgauti, pirkėjas privalo uždirbti ne mažiau kaip 2000 litų. Mažesnes pajamas gaunantiems ir mažesnius mokesčius valstybei mokantiems gyventojams A.Kunčinas patarė kompiuterį pirkti išsimokėtinai. Numatyta, kad lengvata šalies gyventojai galės pasinaudoti deklaruodami 2004-2006 metų pajamas. Vėliau Seimas svarstys, ar pratęsti lengvatos galiojimą.

REKLAMA
REKLAMA

E.Damaševičienė užsiminė ir apie papildomas sąlygas – lengvata negali pasinaudoti su verslo liudijimais arba pagal sutartį dirbantys gyventojai, taip pat ir pensininkai bei besimokantis jaunimas. „Be to, išlaidos, kurias galima atimti iš pajamų kompiuterio su programine įranga arba interneto įrengimui, neturi viršyti 4000 litų, o šia lengvata galima pasinaudoti tik kartą per trejus metus“, - „Klaipėdai“ sakė specialistė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tačiau įstatymo pataisa ne tik numato apribojimus, bet ir turi neaiškumų. „Vyriausybė dar neapibrėžė, kas yra kompiuterinė įranga. Kad į šią sąvoką įtraukiamas sisteminis blokas bei monitorius – aišku visiems, bet ar bus grąžinami pinigai už pirktą spausdintuvą ar skaitytuvą?“ – spėliojo didžiausios Lietuvoje kompiuterių gamybos bendrovės „Sonex grupė“ atstovas ryšiams su visuomene Arvydas Balčius. „Klaipėdai“ jis teigė, kad, įsigaliojus įstatymui, pirkėjų srautas padidėjo – per dieną parduodama apie 50 kompiuterių. „Žmonėms bus kompensuojama už pagrindines kompiuterio sudėtines dalis, tačiau įstatymui akivaizdžiai trūksta konkretumo. Minėtas įstatymas priimtas pernelyg skubotai“, - tikino A.Balčius. Kompiuterių pardavėjai taip pat piktinasi, kad iki šiol nėra skaičiuoklių, kuriomis galima būtų nustatyti, kiek tiksliai pinigų susigrąžins kompiuterinės įrangos pirkėjas.

Arnoldas REMEIKA

“Klaipėda” (http://www.klaipeda.daily.lt)

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų