• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kai sausį Pasaulio ekonomikos forume amerikietis Nicholas Negroponte pasiūlė įgyvendinti programą „Kiekvienam vaikui po nešiojamąjį kompiuterį“ ir pradėti gaminti pigius, 100 JAV dolerių kainuojančius kompiuterius, ne vienam tokia mintis atrodė pernelyg drąsi ir neįgyvendinama. Bet daugelio nuostabai idėja virto tikrove.

REKLAMA
REKLAMA

Lapkritį N. Negroponte ketina pristatyti pirmuosius pigius nešiojamuosius kompiuterius. Penkios valstybės – Kinija, Brazilija, Egiptas, Tailandas ir Pietų Afrika – jau paskelbė nupirksiančios po milijoną kompiuterių, kuriuos ketinama pradėti masiškai gaminti 2006 m. pabaigoje.

REKLAMA

Į klausimą, kaip pavyko taip atpiginti nešiojamąjį kompiuterį, gamintojai atsako, kad jie paprasčiausiai išmintingai suderino esančias technologijas. Kompiuterio procesorių gamina jų pačių bendrovė, jame nebus kietojo disko – tik „flash“ atmintinė, energiją teiks maitinimo elementai, jis naudos atvirojo kodo programinę įrangą. Visos kompiuterio detalės sumontuotos po ekranu, atsisakyta brangaus susiveriančio korpuso dizaino.

REKLAMA
REKLAMA

Šiuo metu toks nešiojamasis kompiuteris kainuoja 130 JAV dol. Gera žinia pasaulio neturtingiesiems ne visada džiugina turtinguosius. Pigius nešiojamuosius kompiuterius kiekvienam vaikui žada pirkti ir JAV mokyklos. Taigi kompiuterių ir jų įrangos gamintojams gali kilti naujų rūpesčių.

Pagal užsienio spaudą parengė Gintaras Aleknonis

www.lrt.lt

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų