• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Moterų ir vyrų lygių galimybių kontrolierė Aušrinė Burneikienė ir šios tarnybos patarėjas Algirdas Meškauskas atmeta žiniasklaidoje pasigirstančius kaltinimus, neva šiai tarnybai nepamatuotai skiriamos valstybės lėšos.

REKLAMA
REKLAMA

"Žmogaus garbės ir orumo neturime teisės vertinti pinigais, nes tai prigimtinė žmogaus teisė", - pažymėjo A. Burneikienė trečiadienį (01.22) spaudos konferencijoje Seime.

REKLAMA

Pasak jos, šiais metais Moterų ir vyrų lygių galimybių kontrolieriaus tarnybai skirta 415 tūkstančių litų, iš kurių į valstybės biudžetą grįžta 86 tūkstančiai litų per mokesčius nuo darbo užmokesčio fondo. A. Burneikienė pažymėjo, kad, palyginti su kitų institucijų finansavimu, šios tarnybos išlaikymas kainuoja nedaug. Ji taip pat pažymėjo, kad, pavyzdžiui, "vienas stingeris - tam tikras priešraketinis ginklas, kuris panaudojamas tik vieną kartą, kainuoja nuo 200 tūkstančių iki 400 tūkstančių litų, tai yra tiek, kiek sudaro metinis Moterų ir vyrų lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos biudžetas".

REKLAMA
REKLAMA

A. Burneikienė nepamatuotais skaičiavimais pavadino tai, kad neva viena tarnybos byla kainuoja 6 tūkstančius litų.

Seimo narė socialdemokratė Birutė Vėsaitė spaudos konferencijoje sakė, kad demokratija turi savo kainą, taip pat ir finansine išraiška. "Paminėti pinigai juokingi, palyginti su tuo, ką nuveikia ši tarnyba", - sakė ji.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

B. Vėsaitės teigimu, jai lankantis Europos Sąjungos, Šiaurės šalyse Lietuva buvo rodoma pavyzdžiu kitoms šalims kandidatėms, kaip reikia dirbti moterų ir vyrų lygių galimybių srityje.

"Mes didžiuojamės, kad turime tokią tarnybą, kad veikia Moterų ir vyrų lygių galimybių įstatymas, ir tai yra modelis kitoms šalims", - sakė B. Vėsaitė.

REKLAMA

Seimo narė pritaria tarnybos iniciatyvai suvienodinti moterų ir vyrų atlyginimus, nes Lietuvoje, jos duomenimis, moteris uždirba tik 81 centą iš 1 lito, kurį gauna vyrai. Jos nuomone, reikės toliau tobulinti rinkimų įstatymus, nes savivaldos tarybose labai mažai padaugėjo moterų. B. Vėsaitė paminėjo tarnybos atliekamą svarbią šviečiamąja funkciją lyčių lygybės klausimu. Jos nuomone, reikėtų pasiekti, kad lygių galimybių pažeidėjai labiau pajustų smūgį per kišenę.

ELTA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų