• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kaliningrado centre, toje vietoje, kur kadaise stovėjo Karališkoji pilis, atnaujinti kasinėjimai ieškant garsiojo Gintaro kambario, Antrojo pasaulinio karo metais hitlerininkų pagrobto iš Jekaterinos rūmų prie Sankt Peterburgo.

REKLAMA
REKLAMA

Tai pranešusi Kaliningrado srities istorijos ir dailės muziejaus direktorė Jelena Penkina antradienį sakė, kad "kasinėjimus finansavo Vokietijos žurnalas "Der Spiegel", kurio redakcija tikrina vieną iš savo versijų, kur galėtų būti Gintaro kambarys. Tai jau trečioji ekspedicija, dirbanti šioje istorinėje vietoje", - pareiškė ji.

REKLAMA

Pasak direktorės, už kasinėjimus atsakingas Mokslų Akademijos Archeologijos instituto profesorius Viktoras Kulakovas, tradiciškai vadovaujantis "Baltijos ekspedicijai", ieškančiai karo metais prarastų kultūros vertybių.

Šiuo metu archeologai ardo buvusios pilies rūsius, kurie nebuvo apžiūrėti dviejų ankstesniųjų ekspedicijų dalyvių.

REKLAMA
REKLAMA

Kasinėjimai truks iki rugsėjo vidurio.

Gintaro kambarį Friedrichas Wilhelmas I (Frydrichas Vilhelmas I) 1716 metais padovanojo pirmajam Rusijos imperatoriui. Atsidėkodamas Petras I Vokietijos imperatoriui padovanojo 55 grenadierius.

"Aštuntasis pasaulio stebuklas" Jekaterinos rūmus puošė kone 200 metų - iki 1941-ųjų lapkričio, kai hitlerininkai išmontavo kambario pano ir, sukrovę į 27 dėžes, išvežė į tuometinį Kėnigsbergą (Kaliningradą). Kur yra Gintaro kambario originalas, nežinoma iki šiol.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

1979 metais pradėti Gintaro kambario atkūrimo darbai 20 metų buvo finansuojami iš federalinis biudžeto. Restauratoriai juvelyrai, panaudoję XVIII amžiaus meistrų techniką, atkūrė šį baroko stiliaus kūrinį, sunaudoję daugiau kaip 6 tonas gintaro.

Gintaro kambarys buvo iškilmingai atidarytas gegužės 31 dieną Sankt Peterburgo 300-ųjų metinių proga.

"Interfax"-BNS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų